-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۸, سه‌شنبه

داعش به پایان خط رسیده؛ قایم مقام داعش از چه نوعی خواهد بود؟

فرماندهان میدانی گروه های کُرد در شمال سوریه می‌گویند که عملیات آزادسازی شهر « رقه » مرکز استان رقه ، به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.
«روجدا فیلات» فرمانده عملیات موسوم به «خشم فرات» اعلام کرد که نیروهایش در جبهه های شمالی و شرقی رقه در حال پیشروی به سمت مواضع داعش هستند.
فیلات از محله های غربی رقه به خبرگزاری فرانسه گفت که «در صورت تلاقی این دو محور میتوانیم بگویید که وارد آخرین هفته عملیات ازادسازی رقه شده‌ایم».
وی با اشاره به اینکه طی سه یا چهار روز آتی، میتوانند تصمیم آغاز حمله نهایی را اتخاذ کنند، اظهار داشت که نبردها بسیار شدید است و داعش از تک تیراندازها و عناصر انتحاری خود استفاده میکند.
«علی شیر» فرمانده میدانی گروه موسوم به «یگانهای مدافع خلق» کُرد که هسته اصلی نیروهای دموکراتیک هستند، نیز تأکید کرد که نیروهایش منطقه بیمارستان رقه را محاصره کرده و برای حمله به ورزشگاه آماده میشوند.