-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۱, سه‌شنبه

با دوربين مخفی برادر ديكتاتور را كشتند!

دو زن متهم به قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در جریان محاکمه خود در دادگاه عالی مالزی نسبت به اتهاماتشان اظهار بی‌گناهی کردند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این دو زن که یکی از آن ها اندونزیایی به نام "سیتی آسیه" و دیگری ویتنامی به نام "دوئان تی هوئونگ" هستند متهم هستند به این که در تاریخ ۱۳ فوریه در ترمینال فرودگاه شهر کوآلالامپور دو ماده سازنده گاز اعصاب را روی صورت کیم جونگ نام، برادر ناتنی کیم جونگ اون، ديكتاتور کره شمالی اسپری کرده‌اند.

در آن زمان کیم جونگ نام که در اواسط دهه ۴۰ عمرش بود، منتظر سوار شدن به هواپیمایی به مقصد ماکائو بوده است و بعد از آلوده شدن به این ماده اعصاب ۲۰ دقیقه بعد جان خود را از دست داد. این دو زن متهم در نخستین روز محاکمه خود که انتظار می‌رود حدود دو ماه به طول بینجامد از طریق مترجم در دادگاه عالی "شاه علم" مالزی اظهار بی‌گناهی کردند. آسیه ۲۵ ساله به هنگام حضور در دادگاه لباس سنتی مالایی داشت و هوئونگ ۲۹ ساله لباس آبی رنگ داشت.
هر دوی آنها مدعی شدند آنها را فریب داده‌اند که قرار است در یک نمایش شوخی در مقابل دوربین مخفی بازی کنند اما اگر از بابت اتهام قتل گناهکار شناخته شوند ممکن است مجازات اعدام به دست آورند.