-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۹, چهارشنبه

شیوه جدید طالبان برای انجام حملات انتحاری


مسوولان امنیتی گفته اند: استفاده طالبان از خودروهای زرهپوش «هاموی» برای حمله به نیروهای امنیتی افغان ، تاکتیک جدید طالبان برای پیشبرد جنگ در افغانستان است.
در سه ماه گذشته افراد طالبان سیزده حمله انتحاری را در شهرستان های «گرشک ، مارجه و نادعلی» استان هلمند با استفاده از خودرو انجام داده اند که بیشتر آن ها خودروهای دولتی بود.
دو هفته پیش افراد طالبان یک خودروی زرهی هاموی را در برابر ساختمان فرماندهی پلیس شهرستان «معروف» استان قندهار منفجر کردند که براثر آن 35 نیروی امنیتی افغان کشته شدند.
وزارت دفاع افغانستان نیز اعلام کرد: استفاده از خودروهای بمب گذاری شده نظامی در حمله به پاسگاه های نیروهای امنیتی افغان ، چالش برانگیز است.
«دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت : وزارت دفاع ،خودروهای نیروهای امنیتی را درهر منطقه که به دست طالبان افتاده باشد ، هدف حملات هوایی و زمینی قرار می دهد و نابود می کند.