-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۳, پنجشنبه

مدارک مهم گاوصندوق رفسنجانی ناپدید شده

اشاره: گفته می شود که رفسنجانی یک کتاب خصوصی نگاشته بوده که درآن بسا اسرار درج شده است.
19 دی‌ماه سال گذشته آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی به علت عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش درگذشت. این فوت ناگهانی همه را شوکه کرد، به طوری که باورش برای تمام مردم و حتی بزرگان نظام سخت بود. بعد از فوت ایشان شاید همه منتظر شنیدن یک خبر بودند؛ وصیت‌هاشمی چه بود؟ توصیه‌ای برای آینده یا هر نوشته دیگری از ایشان‌ زیرا همه آیت‌الله‌هاشمی را شخصیتی آینده‌نگر می‌دانستند. این انتظار را شاید خود آیت‌الله در مردم ایجاد کرده بود و اینکه پسر ارشد نزدیک‌ترین شخصیت به امام و رهبری، آب پاکی را روی دست همگان بریزد و بگوید که «از پدرم وصیتی به جا نمانده است» بسیار حیرت‌آور بود.

به گزارش جهان صنعت، هنوز کفن آیت‌الله‌هاشمی خشک نشده بود که دفتر مشاوران رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام بدون هیچ توضیحی پلمب شد و یاسر‌هاشمی نیز همان زمان در مصاحبه‌ای گفت: «یک کار نسنجیده‌ای در مجمع اتفاق افتاد و در روز سوم فوت حاج ‌‌آقا بدون هیچ دلیلی تمامی دفاتر را پلمب کردند و هروقت هم جویا شدیم که دلیل این مساله چه بوده، اعلام کردند از بالا دستور رسیده است.

همین چند وقت پیش بود که فائزه‌هاشمی از ممنوع‌الخروجی تعدادی از خاندان‌هاشمی خبر داد و این گمان و حدس قوت گرفت که شاید اعضای بیت آیت‌الله‌هاشمی از اطلاعات محرمانه و سری نظام باخبر هستند یا اینکه نوشته‌های محرمانه‌ای از پدرشان نزد آنها وجود دارد و به همین دلیل است که یاسر‌ هاشمی، فائزه‌ هاشمی، عماد ‌هاشمی، فواد‌هاشمی و حسن لاهوتی ممنوع‌الخروج شده‌اند.

اما اکنون و در ادامه همه این ابهامات در فضای عمومی و رسانه‌ای کشور، این‌بار فرزند دیگر آیت‌الله‌هاشمی داستان را به گونه‌ای متفاوت روایت می‌کند. فاطمه‌هاشمی از نگاشتن وصیت‌نامه توسط پدرش سخن می‌گوید و خالی شدن گاو‌صندوق آیت‌الله و همچنین دومین وصیت‌نامه!

او در ابتدای این گفت‌وگو درباره ماجرای ممنوع‌الخروجی خانواده‌شان و وصیت‌نامه گفت: «هنوز در مورد دلیل این مساله پاسخی به ما داده نشده است، اما برخی‌ها حدس می‌زنند که شاید اطلاعات مهم و محرمانه‌ای از نظام نزد ما وجود داشته و برای همین تعدادی از ما را ممنوع‌الخروج کردند. همان موقعی که پدرم فوت شدند، آقایان آمدند و هرچه بود و نبود را با خودشان برداشتند و بردند. آیت‌الله‌هاشمی در دفتر کارشان که مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، مطالب مهمی را در گاوصندوق و چند کشو نگهداری می‌کردند و وقتی من به آنجا رفتم تا وسایل پدرم را به خانه بیاورم، با کشوهای خالی مواجه شدم و هیچ چیزی وجود نداشت. ما به دنبال وصیت‌نامه آیت‌الله ‌هاشمی بودیم و پیش خودمان فکر کردیم که شاید وصیت‌نامه آنجا باشد، برای همین به دفتر کار ایشان رفتیم تا داخل کشو و گاوصندوق را ببینیم اما دیدیم که کشوها و گاوصندوق خالی است.»

فرزند آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی درباره اعلام وصیت‌نامه‌ای که در صداو سیما از سوی محسن‌هاشمی قرائت شده تصریح می‌کند: «وصیت‌نامه‌ای که چند روز بعد از رحلت پدرم در رسانه ملی توسط محسن قرائت شد، مربوط به سال 79 است. یعنی آن وصیت‌نامه قدیمی بود و آیت‌الله‌هاشمی در آن نوشته بودند که «وصیت‌نامه بعدی را می‌نویسم»، اما بعد از کلی جست‌وجو، وصیت‌نامه بعدی هیچ وقت پیدا نشد. نه در منزل و نه در دفتر کار پدرم هیچ اثری از آن نبود. دقیقا به خاطر دارم که حدود 4 یا 5 سال پیش پدرم به همراه مادرم در حال نوشتن وصیت‌نامه‌ای بودند و حالا خیلی مشتاق هستیم بدانیم که آن وصیت نامه کجاست!»

فاطمه‌هاشمی در پایان صحبت‌هایش با «جهان صنعت» برای آینده «اعتدال» در کشور ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید: ما هنوز به حد مطلوبی نرسیده‌ایم که بخواهیم اعتدال را حفظ کنیم و توصیه‌ام هم به رییس‌جمهور و دولت این است که تنها برای مردم کار کنند و کشور را از این وضعیت نجات دهند.