-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۱, سه‌شنبه

روسیه درخواست ترکیه برای دسترسی به سیستم داخل موشک های سکاد پیشرفته را رد کرد

مردم‌نيوز: بر اساس اطلاعات روزنامه اینترنتی «گازیتا.رو»، روسیه درخواست ترکیه در مورد امکان دسترسی متخصصان این کشور به سیستم داخلی سامانه‌های موشکی «اس-400» را رد کرده است. تنها متخصصان روسی به سیستم تشخیص «خودی-بیگانه» موشکهای اس-400 که قرار است به آنکارا تحویل داده شود، دسترسی خواهند داشت.
یک مقام روسی گفته است: «هیچکدام از کدهای الکترونیکی و چاشنی های این موشکها در اختیار طرف ترکیه ای قرار نخواهد داشت. بر اساس توافقات صورت گرفته بین دو طرف، تنها روسیه از لحاظ فنی حق دارد به سیستم داخلی این موشکها دسترسی خواهد داشت و آنها به این سیستم دسترسی نخواهند داشت.»
به گفته این مقام آگاه، سیستم تشخیص راداری «خودی و بیگانه» سامانه های تحویل داده به ترکیه نیز توسط متخصصان روسی نصب خواهند شد. وی گفت: «طرف ترک برای دسترسی به کدها و چاشنی موشک ها بسیار اصرار داشت، ولی ما این مسئله را قبول نکردیم.»