-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱, دوشنبه

بعد از تحرکات ترمپ، نماینده خاص پوتین وارد دهلی جدید شد

آیندۀ تقابل ها درسطح منطقه شمال افغانستان را به مرکز تعیین کننده سیاست و جنگ تبدیل می کند. 
اکونومیک تایمز به نقل از اندیا تایمز گزارش داد که نیکولای کوداشیف نماینده پوتین به دهلی رسیده است و به روز جمعه آینده با جی شنکر مقام وزارت خارجه هند دیدار خواهد داشت.کوادشیف در یک نشست خبری در اوایل ماه جاری گفته بود که همکاری با هند یکی از اولویت های اصلی سیاست خارجی روسیه است. به گفته وی "روابط دوستانه روسیه با هند در سطح مشارکت ویژه استراتیژیک و فوق العاده قرار دارد و ما سعی داریم تا این روابط ابعاد تازه ای کسب کند. 

پیش ازین رئیس جمهور پوتین یک هیات ویژه را به رهبری ضمیرکابلوف نماینده ویژه برای افغانستان  روانه دهلی جدید کرده و موصوف با رئیس شورای امنیت ملی هند اجیت دووال مذاکراتی را انجام داده بود.
دولت هند با توجه به ماهیت حساس موضوع سفر ضمیر کابلوف به دهلی اطلاعاتی به رسانه ها نداده بود. اما منابع رسمی هند گفته بودند که مذاکرات دو طرف روی پیشرفت وضعیت امنیتی درافغانستان و نقش پاکستان درآن کشور متمرکز بوده است.