-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۲۷, پنجشنبه

آغاز کنگره حزب کمونیست چین

تلویزیون روسیه 24 همراه با یک گزارش تصویری خبر از آغاز کنگره حزب کمونیست چین (18 اکتبر) داد. کنگره در پکن و با شرکت 2هزار و 280 نماینده  از سازمان های حزبی آغاز به کار کرد. این کنگره 7 روز ادامه خواهد داشت.
"شی جین پینگ" رهبر حزب کمونیست و رئیس جمهور چین در سخنرانی افتتاحیه گفت:
امواج اتقلاب کبیر سوسیالیستی روسیه علم مارکسیسم- لنینیسم را به چین رساند و سر فصل زندگی جدیدی را برای مردم ما رقم زد. این تحول راه و روش دستیابی به استقلال ملی، آزادی، رفاه و خوشبختی اجتماعی را پیش پای مردم چین قرار داد. مارکسیسم- لنینیسم به ما آموخت تا راه سوسیالیسم را با ویژگی های کشور چین پیگیری کنیم. تئوری مارکسیسم- لنینیسم چراغ راهنمایی بود تا کشور کثیرالمله ما بتواند به وحدت همه جانبه سیاسی – اجتماعی خلق های مختلف دست یابد.
رهبر چین در ادامه سخنان خود تاکید کرد که با وجود بغرنجی های شرایط جهانی و داخلی، ما توانسته ایم از همه فرصت ها برای تدوین و اجرای یک استراتژی متناسب جهت پیشرفت و توسعه استفاده کنیم. هر چند چالش ها بسیار جدی هستند اما چشم انداز برای ما روشن است. ما راه اصلاحات و سرمایه گذاری های خارجی را همچنان توسعه خواهیم داد. جمهوری خلق چین بنا بر آن دارد تا با تقویت ارتش آزادیبخش خلق چین قدرت دفاعی خود را ارتقا داده و ظرفیت های دفاعی کشور را بالا ببرد. اما این به آن معنا نیست که ما اعتقاد به حل مشکلات از طریق گفتگو نباشیم.