-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۲۱, جمعه

یک هدیه طلایی پاکستان به امریکا/ از جیب شبکه حقانی

پاکستان ازین دست هدایا فراوان درجیب دارد. اداره امنیت ملی افغانستان دربرابر چنین نمایش های رسانه ای فلج شده است.موازی با افزایش فشار های امریکا بر پاکستان، مقامات آن کشور یک تحفه جدید به امریکا پیشکش کرد.
گروه حقانی وابسته به طالبان یک خانواده گروگان آمریکایی و کانادایی را که پنج سال پیش درحبس نگه داشتن بودند آزاد کرده اند.
ارتش پاکستان مدعی شده که یک خانواده پنج نفری آمریکایی را که از سوی طالبان افغانستان به گروگان گرفته‌شده بودند، در جریان یک عملیات در منطقه قبیله‌ای "کرم" پاکستان نزدیک به مرز افغانستان نجات داده شدند. ارتش پاکستان نگفت که چه عواملی در باقی ماندن این خانواده برای پنجسال در زندان طالبان دخالت داشت؟
 ترمپ ازین اقدام ظاهرن خرسند شد و اصلن نپرسید که تروریستان حقانی این خانواده را درین پنجسال در کجا قید کرده بودند که سی آی ای و اف بی آی با تمام ساز وسامانه دیجیتالی و طلسماتی خویش از حضور آنان بی اطلاع بوده اند. رهبران ای اس آی با تحلیل و گمانه زنی روابط با امریکا و دگرگونی ها در منطقه، این هدیه را برای همین روز ریزرف نگه داشته بودند. هرچند امریکایی ها خود در حفظ طالبان با پاکستان درتفاهم قرار دارند، خوشحال ساختن پاکستان ازین پس کار دشواری است و باید برای مانورهای بسیار پیچیده دیگر آماده باشند.