-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۲۵, سه‌شنبه

آماده گی پیشمرگه ها برای ضد حمله علیه ملیشیاهای تحت فرمان ایران


آتش اختلاف میان حزب دموکرات کردستان و جبهه میهنی طرفدار ایران کماکان در منطقه زبانه می کشد. به نقل از السومریه، جبار المعموری از فرماندهان حشد شعبی عراق (ملیشیاهای تحت فرمان سپاه قدس ایران)  از اختلاف نظر شدید میان فرماندهان نیروهای پیشمرگه در کرکوک خبر داد.

وی افزود:  ما ارتباطات خوب و برادری با اکثر فرماندهان نیروهای پیشمرگه در کرکوک داریم و به طور دائم با آنها در تماس هستیم. اختلافات شدیدی میان فرماندهان پیشمرگه به سبب تحولات اخیر کرکوک وجود دارد.

المعموری تاکید کرد: فرماندهان عالی رتبه پیشمرگه وابسته به مسعود بارزانی به سوی برخورد با حشد شعبی و نیروهای عراقی پیش می روند و به دنبال جنگ هستند در حالی که برخی از فرماندهان دیگر با این خط مشی مخالفند و در برابر این فرماندهان وابسته به بارزانی ایستاده اند زیرا آنها به خطرناک بودن موضوع و تبعات آن در ایجاد فتنه بزرگ در کشور واقف هستند.

وی گفت: برخی فرماندهان پیشمرگه به ضرورت عدم برخورد با حشد شعبی و ارتش عراق و حرکت مطابق با قانون اساسی برای حل مشکلات موجود پایبند هستند. تهدید و خطر بزرگ برای کرکوک در حال حاضر فرماندهان وابسته به مسعود بارزانی هستند که به دنبال تنش آفرینی هستند.