-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۲, سه‌شنبه

سیلی مطبوعاتی احسان اقبال به صورت رکس تیلرسون


او گفت که اسامه بن لادن تولید "متحدان ما" بود. به گزارش روزنامه دیلی پاکستان، احسان اقبال وزیر داخله پاکستان درآستانه سفر رکس تیلرسون به اسلام آباد گفت که پاکستان بخش اعظم لانه های تروریستی را درداخل قلمروش نابود کرده است.  احسان اقبال که دریک سیمینار در اسلام آباد سخن می گفت ادعا کرد که ۹۹ درصد پناه گاه های تروریستی درپاکستان منهدم شده و کشور همچنان از عواقب ناخواسته جنگ افغانستان علیه روسیه شوروی رنج می برد.

او گفت که اسامه بن لادن تولید "متحدان ما" بود و اضافه کرد که به دلیل جنگ درافغانستان تسلیحات و مواد مخدرگسترش یافته است. وزیرخارجه پاکستان درپی اظهارات رکس تیلرسون درسفر غیرمتوقعه به افغانستان واکنش نشان داد که تیلرسون مصرانه از پاکستان خواست که لانه های تروریستی را درخاک خود ویران کند. تیلرسون در سفر عبوری به اسلام آباد ملاقات مهمی با صدراعظم ووزیرخارجه پاکستان انجام خواهد داد.
تیلرسون درکابل گفته بود: "به نظر من، پاکستان باید دیدگاه روشنی داشته باشد که خود نیز با چندین نهاد تروریستی که در داخل قلمروش لانه گرفته اند رو به رو است. ازین رو ما می خواهیم از نزدیک با پاکستان کار کنیم تا یک پاکستان مامون وبا ثبات به وجود آید.