-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱, دوشنبه

پاکستان: به غیرازعملیات درداخل پاکستان، با امریکا همکاری می کنیم

فراشباشی های پاکستان چشم انتظار رکس تیلرسون اند و پیشاپیش آفر می دهند که عملیات امریکا درکجا باید متمرکز باشد.مقامات پاکستانی می گویند که درعملیات نیروهای امریکایی در امتداد مرزهای افغانستان با پاکستان که هدف آن کشتن شبه نظامیان است همکاری می کند. مقامات ارشد در وزارت خارجه پاکستان به روزنامه دی نیشن گفته اند که آن ها چشم انتظار رکس تیلرسون وزیرخارجه امریکا اند تا برای او پیشهاد کنند که آن ها حاضر اند با امریکا به هدف درهم کوبی گروه های مخفی تروریستی تا «بیشترین میزان ممکن» همکاری کنند.  
یک مقام رسمی پاکستان گفت: به استثنای اجازه دادن برای امریکایی جهت انجام عملیات در داخل پاکستان، تا جایی که امکان دارد با آن ها آماده همکاری هستیم. ما آرزومندیم از نزدیک با یکدیگر همکاری داشته باشیم. انتظار می رود که وزیرخارجه امریکا به تاریخ ۲۴ اکتوبر در سفر یک روزه اش به اسلام آباد درمورد آینده همکاری های مشترک بین دو کشور مذاکره کند. وی با صدراعظم، وزیرخارجه و مقامات نظامی پاکستان صحبت خواهد داشت. 
درین حال خبرگزاری فرانسه گزارش کرده که رکس تیلرسون درتوقف یک روزه در اسلام آباد تلاش خواهد کرد تا نگرانی های پاکستان از بابت گسترش حضور هند در افغانستان را رفع کند. درعین حال پاکستان را تحت فشار بگذارد که درسرکوب دسته جات ملیشیایی دست به اقدامات سخت تری بزند. 
پیش ازین تیلرسون از به عنوان یک شریک استراتیژیک یاد کرده بود. وی گفته است که امریکا هند را « به یک شریک جهانی خویش تبدیل می کند.»
روزنامه نیشن خبرداده است که جیمزماتیس وزیردفاع اداره ترمپ نیز درماه دسامبر به پاکستان سفر خواهد کرد.