-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۲۶, جمعه

شکنجه طلاپرستان در عربستان گزارش شد

روزنامه نیویورک تایمز نوشت، دستکم هفده نفر از کسانی که به اتهام فساد در عربستان بازداشت شده اند، به دلیل ضرب و شتم شدید آنها به مراقبت های پزشکی نیاز پیدا کرده اند.
 به نقل از نیویورک تایمز، ولیعهد 32 ساله عربستان با حمایت ضمنی پدرش از خودش چهره ای به عنوان قدرتمندترین فرد در جهان عرب ساخته و به سوی رویارویی همزمان در همه جهات شتاب گرفته است.
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دستور بازداشت یازده شاهزاده و حدود دویست شخصیت تجاری را داده و کنترل قدرت در این کشور را آغاز کرده است. او قطر را محاصره کرده، مدعی شده که ایران دست به اقدام جنگی زده و همچنین باعث استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان شده است. او در یمن جنگی را آغاز کرده که بحرانی انسانی را به وجود آورده است.
ولیعهد سعودی چنان به سرعت دست به این اقدامات زده است که مقام های آمریکایی و دیگران را نسبت به اینکه وی منطقه را بی ثبات کند، نگران کرده است. تاثیرات منفی این اقدامات در حال افزایش است.
سرمایه گذاران نسبت به برنامه های او عصبی هستند و پول های خود را از عربستان خارج کرده اند. بن سلمان سعی کرد تا با فشار بر بازداشتی ها و دیگران برای تسلیم دارایی هایشان، با فرار سرمایه از عربستان مقابله کند