-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱۶, سه‌شنبه

علت شدت گیری حملات هوایی امریکا بر کندز چیست؟

توجه روزنامه های خارجی بر جنگ کندز بیشتر شده است. نیویورک تایمز و گاردین تشدید ضربات هوایی نیروهای خارجی بر تاسیسات نظامی طالبان را در پرتو استراتیژی جدید ترمپ ارزیابی می کنند. نیویورک تایمز به طور معنی داری نوشته است که برای نیروهای امریکایی و افغان ولایت کندز یک میدان دشوار جنگ است. معلوم نیست که چرا ازین همه کارزار جنگ شانزده ساله، جنگ کندز «دشوار» خوانده می شود. 
گاردین می گوید این ضربات از یک‌طرف بخشی از آزادی‌هایست که دونالد ترمپ برای اجرای عملیات هوایی به قوماندانان اردوی امریکا داده‌است، از جانب دیگر نشان‌دهندۀ مداخله احتمالی مستقیم امریکا در جنگ افغانستان می‌باشد.
گزارش های رسیده به گزارشنامه افغانستان از منطقه حاکی است که حملات جنگنده های امریکا بر مواضع طالبان در حوزه کندز بیش از هر زمانی شدت گرفته است. درحالی که مخزن داعش در ننگرهار نشانی شده، نیروهای امریکایی رو به سوی کندز کرده اند. آیا میدان کندز برای یک نیروی سومی صاف می شود؟