-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲, پنجشنبه

توئیت تامل برانگیز حریری در بازگشت به لبنان


سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان امروز پس از بازگشت به لبنان و دیدار با رئیس جمهور این کشور در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: خداوند لبنان و مردم خوب آن را حفظ کند. وی از تقدیم استعفای خود به میشل عون رئیس‌جمهور لبنان خبر داد و در ادامه گفت: میشل عون از من خواست فعلا دست نگه دارم تا مشورت‌ها انجام شود و من موافقت کردم.

نخست‌وزیر مستعفی لبنان در اولین سخنان خود پس از دیدار با رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان اعلام کرد استعفایم را به «عون» تقدیم کردم اما وی از من خواست فعلا برای مشورت، درنگ کنم.

بر اساس گزارش «المیادین»، الحریری در ادامه گفت با درخواست عون موافقت کرده و استعفایش را به حالت تعلیق درآورده است.

سعد حریری گفت: امیدوارم در مذاکراتی که با رئیس‌جمهور و دیگر رهبران سیاسی لبنان خواهیم داشت بتوانیم راهی برای برون رفت از این شرایط بیابیم.

وی افزود: کشور ما در این مرحله حساس از حیات ملی خود به تلاشی فوق العاده از همه طرفها برای حفظ آن برابر خطرات و چالشها نیاز دارد و در صدر این تلاشها باید به سیاست دور نگه داشتن خود از جنگها و منازعات خارجی و منازعات منطقه ای و از همه آنچه به ثبات داخلی و روابط برادرانه با برادران عرب آسیب می رساند پایبند بود. من امروز امیدوارم که شراکتی واقعی از طرف همه قدرتهای سیاسی در اولویت قرار دادن منافع عالی لبنان بر منافع دیگر و حفظ همزیستی مشترک بین لبنانیها و در مسیری مناسب در ساخت لبنانی امن و باثبات وجود داشته باشد.