-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱۵, دوشنبه

جنگ افغانستان دراجندای دیدار جنرال بجوا با فرمانده سپاه پاسداران اوضاع افغانستان، پای جنرال بجوا را به تهران کشاند.


 
روزنامه دی نیشن به نقل از جنرال آصف غفور گزارش کرد که لوی درستیز پاکستان بعد از دیدار رسمی از عربستان اکنون روانه تهران شده است تا با مقامات ملکی و نظامی ایران گفت و گو کند.

جنرال غفور به ملاقات سری و دو ساعته جنرال بجوا با دکترغنی اشاره ای نکرده است.

 جنرال بجوا نخست به تاریخ سی ویک اکتبر با مهدی هنردوست سفیر ایران در اسلام آباد در باره مسایل مرزی گفت وگو کرده بود. تحلیلگران بدین باورند که دیدار لوی درستیز پاکستان از ایران بخشی از تلاش های پاکستان جهت دادن اطمینان در مورد رابطه متوازن با ایران و عربستان است.
دیدار لوی درستیز از تهران درچهارچوب وضع امنیتی درمنطقه با اهمیت است. خصوصن بعد از اعلام استراتیژی جدید ترمپ در باره افغانستان، پاکستان را وادار کرده است که با همسایه گان خویش درتماس باشد.

 اسلام آباد ظاهرن تلاش هایی را به هدف یافتن یک راه حل منطقه برای جنگ شانزده ساله درافغانستان به راه انداخته است. . روزنامه دی نیشن مدعی شده که بعد از اعلام استراتیژی جدید ترمپ که پاکستان را به بازی دو گانه در مبارزه با تروریزم متهم کرد، کشورهای ایران، روسیه، چین و ترکیه حمایت شان را پاکستان اعلام کرده اند.