-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۳, جمعه

نوبت حساب وکتاب با عوامل خارجی جنگ افغانستان فرارسیده است

خطابه مستقیم جنرال نیکلسون به مردم افغانستان

جنرال جان نیکلسون، فرمانده کل قوای امریکا در افغانستان، روز پنج شنبه به شبکه NBC گفت که جنگ درین کشور همچنان با «بن بست» مواجه است.
وی توضیح داد که  از اعلام سیاست جدید امریکا صرفا نود روز سپری شده است اما پس از ورود نیروهای تازه نفس امریکایی که ما صلاحیت بیشتری به دست آورده ایم، فشار را متوجه عوامل خارجی جنگ افغانستان می کنیم. درواقع آن چه ما انجام می دهیم تابع شرایط و زمان نیست. ما کلیه شرایط را به هدف برنده شدن درجنگ تعیین کرده ایم.
وی این سخنان ترمپ را نقل کرد که گفته است من به طور مستقیم خطاب به مردم افغانستان می گویم: همه سرگرم صحبت درباره فرآیندی هستیم که چند ماه قبل در باره آن سخن گفته بودم. ما راه را باز کردیم که جلو برویم. هدف ما از جنگیدن برنده شدن است. ما بعد ازین صرفا برای ادامه دادن به جنگ مبارزه نمی کنیم. ما برای رسیدن به پیروزی می جنگیم. شما در سه چهار ماه اخیر وضع را تغییر داده اید که کسی آن را شاهد نبوده است.
وی گفت که ترمپ بر وی اعتماد دارد.
درین حال به گزارش لاس انجلس تایمز، ترمپ به روز پنجشنبه درمراسم شکر گزاری سالیانه طی تماس ویدیویی با نظامیان امریکا درکابل از نیروهای امریکایی درخارج از مرزهای آن کشور سپاسگزاری کرد و اظهار داشت که آنان باید افتحار «پیروزی» در جنگ افغانستان را ثبیت کنند.