-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۲۴, چهارشنبه

کودتای نظامی در زیمبابوه

رابرت موگابه پیر نادان اسیر فشار های زن جوان و زیبایش شد که هوس کرده بود رهبری کشور را در دست گیرد.نظامیان ارتش زیمبابوه کنترل تلویزیون رسمی این کشور را در دست گرفتند. خبرنگار تلویزیون فرانس 24 در آفریقای جنوبی گفت: اقدام به کودتا در جریان است و پایتخت زیمبابوه وضعیت مبهمی دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نظامیان زیمبابوه از تلویزیون ملی این کشور مردم را خطاب قرار دادند. افسران نظامی زیمبابوه اعلام کردند رابرت موگابه رئیس جمهور این کشور در امنیت و سلامت کامل به سر می‌برد.

افسران نظامی زیمبابوه گفته اند جنایتکارانی که در اطراف موگابه فعالیت می کنند را هدف قرار داده اند.

خبرنگار تلویزیون فرانس 24 در کیپ تاون آفریقای جنوبی نیز گفت: اقدام به کودتا در جریان است و هراره وضعیت مبهمی دارد.

وی گفت: نیروهای نظامی از دیشب در خارج از پایتخت حضور داشتند و امشب وارد آن شدند. رفت و آمدهای قابل توجهی در شهر هراره پایتخت زیمبابوه انجام می شود و صدای انفجار به گوش رسیده است. اینکه آیا این اتفاقات با نارضایتی هایی که در راس ارتش از حکومت مشاهده شده است در ارتباط است یا نه، نمی توانیم فعلا آن را تایید کنیم. اینکه چند روز قبل ژنرال شیوانگا از فرماندهای ارتش سخنانی را مطرح کرد و امروز نتیجه آن را می بینیم، موضوعی است که فعلا نمی توان تایید کرد.

گفتنی است رابرت موگابه، رئیس جمهور زیمبابوه اخیرا معاون قدرتمند خود را برکنار کرد تا راه همسرش را برای رسیدن به جایگاه رهبر زیمبابوه هموار کند.