-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱۸, پنجشنبه

سرمایه ۴۹ طلاپرست اسلامی ۸۰۰ میلیارد دالر است

آیا طلاپرست جوان درکاخ سعودی این سرمایه ها را ضبط می کند؟
 
دنبال بازداشت دست کم ۱۱ شاهزاده سعودی و ۳۸ وزیر سابق در عربستان در راستای پاکسازی ضد فساد ممکن است ریاض ۸۰۰ میلیارد دلار از دارایی های آنها را هم توقیف کند.
 
 به نوشته روزنامه دیلی میل، تاکنون دست کم ۱۱ شاهزاده و ۳۸ وزیر سابق دولت به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بازداشت شده اند و گمان می رود تعداد بیشتری از مقام ها هم در لیست هدف جای داشته باشند.    
تمام حساب های بانکی بازداشت شدگان در راستای مبارزه با فساد مسدود شده است و دارایی ها و املاک آنها با خطر توقیف از سوی دولت روبروست. وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع گزارش داد، مقام های دولتی دارایی های خالص افراد بازداشتی را هنگفت برآورد می کنند اما آل سعود به دارایی و ثروت حدود ۸۰۰ میلیارد دلاری آنها چشم دارند.   
گمان می رود شمار بازداشتی ها اکنون به بیش از ۶۰ تن رسیده باشد اما دولت سعودی به دنبال بازداشت های سرشناس بیشتری است. شاهزاده ولید بن طلال، یکی از شاهزاده های متمول بازداشتی است که در جهان فردی شناخته شده و صاحب هتل لوکس سِوُی در شهر وست مینستر در مرکز لندن است. او همچنین صاحب آسمان خراش ۹۹ طبقه "کینگدام تاور" در ریاض است که یک هتل چهار فصل، آپارتمان های لوکس و مرکز خرید دارد.
وزارت اطلاع رسانی آل سعود تاکید دارد که دولت ریاض هرگونه اموال و دارایی مرتبط با فساد را مصادره می کند و این بدین معناست که هتل سوی لندن ممکن است به ملک دولت عربستان تبدیل شود.