-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱۳, شنبه

محاصره هوايی و دریايی کره شمالی کامل شد

کره شمالی در یک قدمی دستیابی به "سم شیطان"
هشدار بی‌ سابقه آمریکا به رژیم کره‌ شمالیخبرگزاری کره شمالی اعلام کرد که پروازهای مکرر بمب افکن های بی 1 بی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره باعث نگرانی شدید و یک تهدید بالقوه است.  این خبرگزاری به پرواز این بمب افکن ها در روز پنجشنبه برفراز منطقه اعتراض کرده و افزوده است آمریکا در حال دامن زدن به تنش ها در شبه جزیره کره است.

طبق یک خبر دیگر، نتایج پژوهش یک مؤسسه آمریکایی نشان داد تولید داخلی احتمالی «سم شیطان» در کره شمالی می‌تواند تداوم برنامه‌های هسته‌ای این کشور را تضمین کند.

به نقل از ایندیپندنت، نتایج تحقیقات یک مؤسسه آمریکایی در دانشگاه «جانز هاپکینز» نشان داد به نظر می رسد کره شمالی در حال تولید سوخت موشکی «سم شیطان» در داخل این کشور است که در پیشبرد برنامه های موشکی و هسته ای نقش به سزایی دارد.

«دی متیل هیدرازین نامتقارن» که به «سم شیطان» معروف است نوعی سوخت مایع با تبخیر سریع و قابل اشتعال است که معمولا برای پرتاب موشک های بالستیک کاربرد دارد.

پیش از این گزارش شده بود که کره شمالی «سم شیطان» را از کشورهایی مثل روسیه و چین وارد می کند؛ اما به نظر می رسد تولید داخلی این سوخت مایع می تواند ضمانتی بر دوام برنامه های موشکی کره شمالی باشد و در واقع تحریم های سازمان ملل برای محدودکردن قدرت نظامی این کشور را بی اثر کند.