-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱۶, سه‌شنبه

شب ها به کودکان گدای افغان درایران تجاوز می شود

منبع اطلاع رسانی پیک نت درین باره نگاشت که به 90 درصد کودکان گدا درتهران شامل افغان وپاکستانی شبانگاهان تجاوز جنسی می شود.


 این آمار تکاندهنده را مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، روز گذشته در کنار بحران طلاق، اعتیاد، تن فروشی زنان، کارتن خوابی، زورگیری، کیف قاپی، قمه کشی و... اعلام کرد و در "همشهری" منتشر شد:

تحقیقات ما نشان میدهد که تعداد بچه‌های سر چهار راه‌ها در حال اضافه‌شدن هستند. ٧٥‌ درصد این کودکان ایرانی نیستند. کودکانی هستند که برای گدائی سر چهارراه‌های تهران ترانزیت می‌شوند. آن ها از کشورهای افغانستان، پاکستان و اخیرا بنگلادش هستند.  ‌درصد کمی از این کودکان اعضای باند هستند و مابقی برای امرارمعاش و به‌عنوان کمک خرج خانواده کار می‌کنند. عمو یا دایی این کودکان، بچه‌های فامیل را جمع می‌کند، صبح تا ظهر تکدی‌گری می‌کنند و بعدازظهر به آنها تجاوز می‌کنند. این ها مستند است. از ٤٠٠ کودکی که مددکاران بهزیستی با آنها صحبت کرده‌اند، نزدیک به ٩٠ درصدشان تجاوز شده است.

اگر با پاتوق‌ها،کارتن‌خوابی و بی‌خانمانی که به خرده‌فروشی موادمخدر و سرقت و انواع بزه ها انجامیده بموقع توجه کرده و چاره جوئی می کردیم کار به اینجا نمی کشید."

(شمار دقیق کودکانی که در خیابان ها گدائی می کنند اعلام نشده اما گفته می شود رقم آنها بالای 5 هزار است. سیاست مهاجر پذیری از میان مسلمانان کشورها نیز، خود بخشی از فاجعه است.)