-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۷, سه‌شنبه

یکی دیگر از خیانت های تیم شاهدان هم طراز «مصاحبان»

این جا همه ارزش ها به گند کشیده می شوند! 


....روی یک مطلب در کتاب آقای سپنتا می خواهم مکث کنم، یعنی روی نتایج انتخابات سال 93 . قرار نوشته ایشان، داکتر عبدالله با کسب 52،5 فیصد آراء برنده انتخابات سال 93 بود و باید رئیس جمهور می شد، اما با مداخله سفیر انگلیس که مانند خود او در مجلس رئیس جمهور کرزی «شاهد» بوده، نتیجه انتخابات پنهان نگه داشته می شود تا تدابیر دیگری برای اعلان نتیجه مورد نظر سنجیده شود!! خوب، آقای اسپنتا که درین اواخر دامن بر زده تا کم و کاستی های حکومت وحدت ملی را به نقد بگیرد، چنان که در سخنرانی دیروزی خود آن را غیر مشروع خواند. 
سوال اینجاست، وجدان روشنفکری آقای اسپنتا در آن لحظه که همه زحمت ها، ارزش ها، شور وشوق مردم به روند دموکراسی و انتخابات دموکراتیک کجا بود که در یک لحظه به اشاره و مداخله سفیر انگلیس به باد هوا رفت و بر اصل دموکراسی خط بطلان کشیده شد؟ چرا آقای اسپنتا بخاطر حفظ مقامش، روی ارزش هایی پا گذاشت که سالها ـ به قول خودش ـ برای آن مبارزه کرده بود؟ و حالا چه شده که آنرا افشا می کند؟ 
آیا این افشاگری ها مرتبط به موضوعاتی که منافع آقای کرزی تهدید می کند، ندارد، از جمله شهرک عینو مینه؟ .... جناب اسپنتا اگر شما امروز حکومت وحدت ملی را غیر مشروع می خوانید، بدون شک عامل اساسی و سبب مباشر آن مداخله ها و مهندسی های آقای کرزی و تیم او بوده است؛ اگر این حکومت فاسد، خراب و ناکاره است، تحفه ایست که جناب کرزی به مردم افغانستان بجا گذاشته اند؛ اگر این حکومت مشکلات زیاد دارد، اکثریت آن مشکلاتی است که از حکومت آقای کرزی به میراث مانده! و بالآخره قسمت بزرگ مسئولیت خرابی اوضاع، دست کاری های آقای کرزی و تقلب کاری های عامدانه ایشان می باشد. واقعا اینجا همه چیز به گند کشیده می شود، اسلام، کمونیزم، دموکراسی، ملی گرایی، روشنفکری، مدرنیته.... چه روشنفکران قلابی، در عصر انترنت که خرد مردم را به استهزاء می گیرند!
د. حنانی