-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱۷, چهارشنبه

بن سلمان نمی تواند هم با خطرات داخلی مقابله کند وهم جنگ با ایران را برنده شود

 چرا ترمپ از غرش های مقدماتی یک جنگ عظیم درخاور میانه خوشحال است؟
 
ترامپ دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: "اطمینان زیادی به ملک سلمان و ولیعهد عربستان داریم" این توئیت در پی بازداشت های گسترده در میان خاندان حاکم در عربستان رخ می دهد که بزرگترین پاکسازی در تاریخ مدرن این کشور محسوب می شود.
ترامپ همچنین در توئیت دیگری نوشت: "آن ها دقیقا می دانند که چه کاری انجام می دهند" و افزود "برخی از بازداشت شدگان کسانی هستند که کشورشان را سال ها دوشیده اند."
یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، به رویترز گفت، محمد بن سلمان به رهبر اصلی عرصه سیاستگذاری سعودی تبدیل شده است. به گفته او، ولیعهد عربستان در حال سرکوب مخالفان است و خودش را به عنوان وارث بلامنازع میراث آل سعود معرفی می کند. این مقام افزود: او تلاش دارد تا اعتماد عمومی را از طریق بهبود وضع اقتصاد، کاهش محدودیت های مذهبی و اجرای برخی اصلاحات اجتماعی جلب کند.

براساس گزارش یک افشاگر توییتری، ولیعهد عربستان در زمانی که ترامپ به این کشور سفر کرده بود، یک میلیارد دلار به وی رشوه داده است. به نقل از خبرگزاری رویترز، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جریان سفر ماه مه ۲۰۱۷ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ریاض به مبلغ یک میلیارد دلار رشوه داده است.