-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۷, دوشنبه

ابرقدرت ها از ترس همدیگر در روز روشن کابوس می بینند

افشای یک عملیات محرمانه و عجیب پنتاگونرسانه‌های آمریکایی می‌گویند جزئیات یک عملیات پنتاگون علنی شده که نشان می‌دهد وزارت دفاع آمریکا برای شناسایی و ره‌گیری اشیاء ناشناس در آسمان و بشقاب پرنده‌ها در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ حدود بیست میلیون دلار هزینه کرده است. 

به گزارش بی بی سی، آن طور که روز شنبه (۱۶ دسامبر - ۲۵ آذر) رسانه‌های آمریکا گزارش کردند این عملیات محرمانه در سال ۲۰۰۷ آغاز شده و تعداد بسیار اندکی از مقام‌های آمریکایی از آن باخبر بوده‌اند. 

هری رید، سناتور بازنشسته دموکرات که تا همین سال گذشته رهبری دموکرات‌ها در کنگره آمریکا را بر عهده داشت بانی اصلی شکل‌گیری این عملیات بوده است. 

او به رسانه‌ها گفته: "از این که مسبب اجرای چنین عملیاتی شدم شرمسار و خجل نیستم. ما کاری را انجام دادیم که هیچ کس پیش از ما سراغش نرفته بود." 

روزنامه نیویورک تایمز می‌گوید در میان اسناد مربوط به این عملیات محرمانه گزارش‌هایی از ثبت مشاهدات مربوطه به اشیای عجیب و غریب که با سرعت در آسمان حرکت می‌کردند وجود دارد.