-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۱۹, یکشنبه

انتقال داعش فرانسه والجزایری از هوا یا از بندر کراچی

طوری گپ می زنند که اردوی ملی ساکن یک سیاره و مقامات های دولتی جوزجان از کدام سیاره دیگر آمده اند!


مقام‌های محلی ولایت جوزجان درشمال افغانستان تایید کرده که شماری از نیروهای وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) که اتباع کشورهای فرانسه و الجزایر هستند در ولسوالی درزآب ولایت جوزجان در شمال افغانستان جابجاشده‌اند.

بازمحمد داور، ولسوال درزاب به بی‌بی‌سی گفت که در این ولسوالی نیروهای وابسته به گروه داعش در روستای بی‌بی‌ مریم قرارگاه دارند و اکثر آنها ازبکستانی، فرانسوی، ترکمنستانی، تاجیکستانی و چچنی هستند.

به گفته او اکنون حدود ۱۲ تبعه الجزایر و چهار تبعه فرانسویی، شامل دو زن و دو مرد در این ولسوالی حضور دارند.
آقای داور افزود که این افراد آموزگاران حرفه‌ای هستند و اکنون به ۱۵۰ کودک موضوعات چون حملات انتحاری را آموزش می‌دهند. به گفته او حدود ۳۰۰ جنگجوی خارجی در ولسوالی درزاب حضور دارند. بیشتر آنان ازبکستانی و با جمع آوری عشر و زکات از مردم محل بر آنان حکومت می‌کنند.

او مدعی شد که این نیروها در حال جستجوی معادن نیز هستند بخصوص معادن اورانیوم که به گفته او در این ولسوالی وجود دارد. آقای داور افزود که چندی قبل افراد داعش از ملاامان مساجد خواسته بودند که هر مسجد ۲۰ کودک را برای آموزش به آنان بسپارد.  ولسوال درزآب افزود که راه‌های زمینی به این ولسوالی بسته و مردم در محاصره افراد داعش قرار دارند و مجبورند که از دستور این افراد اطاعت کنند. او گفت که دلیل اصلی انتخاب ولسوالی درزآب توسط داعش این است که ولسوالی با ولایت‌های سرپل و فاریاب مرز دارد و ۱۲۰ کیلومتر نیز از شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان فاصله دارد.

به گفته ولسوال درزآب نیروهای داعش در این ولسوالی اسلحه و مهمات کافی در اختیار دارند.

نصرت الله جمشیدی، مسئول مطبوعات فرماندهی سپاه ۲۰۹ شاهین به بی‌بی‌سی گفت که آنها گزارشهای را درباره وجود افراد داعش در ولایت های شمالی افغانستان فقط از طریق رسانه‌ها شنیده است. او گفت که آنان عملا با نیروهای داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان روبرو نشده‌اند.
اشاره: قول اردوی شاهین راست می گوید. آن ها زمانی خبر می شوند که همه شان از سوی داعش آن هم نه در هنگام اجرای وظیفه بلکه در وقت نماز جماعت تا آخرین نفر کشتار می شوند!