-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۱۲, یکشنبه

نامه هشدارآمیز رئیس سیا به اسم قاسم سلیمانی

به گفته پومپئو، قاسم سلیمانی از بازکردن نامه او خودداری کرده است.رئیس سیا در نامه‌ای به فرمانده سپاه قدس هشدار داده که مسئولیت هر حمله‌‌ شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت ایران علیه منافع آمریکا در عراق با تهران است. سلیمانی از گشودن نامه خودداری کرده.
مایک پومپئو شنبه دوم دسامبر در سخنانی در مجمع سالیانه «دفاع ملی ریگان» از فرستادن نامه به قاسم سلیمانی خبر داد. او تاریخ ارسال این نامه را مشخص نکرد، اما گفت نامه را پس از آن ارسال کرده که سلیمانی به احتمال حمله نیروهای تحت امرش به سربازان آمریکایی در عراق اشاره کرده بود.
رئیس سیا گفت: «در این نامه گفته بودیم که او و ایران را مسئول هر حمله‌ نیروهای تحت کنترل آنها علیه منافع آمریکا در عراق خواهیم دانست. می‌خواستیم رهبران ایران این مسئله را به روشنی بلور درک کنند.»
به گفته پومپئو، قاسم سلیمانی از بازکردن نامه او خودداری کرده است.
رئیس سیا در ادامه به رویدادهای پس از همه‌پرسی استقلال کردستان عراق اشاره کرد و گفت: «کافی است نگاهی به چند هفته اخیر و تلاش‌های ایرانی‌ها برای اعمال نفوذ در شمال عراق و دیگر نقاط آن کشور بیندازید تا ببینید که تلاش‌های ایران برای بدل‌شدن به قدرت مسلط در سرتاسر خاورمیانه رو به افزایش است.»
پس از برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان در ۲۵ سپتامبر، خبرگزاری «رویترز» گزارش داد که قاسم سلیمانی به رهبران اقلیم کردستان هشدار داده تا از کرکوک عقب‌نشینی کنند یا منتظر حمله نیروهای عراقی و شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت ایران باشند.
رادیو زمانه