-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۳, پنجشنبه

ارگ کابل این جنگنده هیولا آسا را از امریکا تقاضا کرده است

نشریات امریکایی نوشته اند که هرگاه این طیاره به آسمان افغانستان دو باره ظاهر شود نسبت به هر سیستم هوایی دیگر کشنده تر خواهد بود.
 

 
به گزارش منابع امریکایی دولت کابل از امریکا خواسته است که جنگنده هوایی موسوم به A-10 Thunderbolt II را دو باره به ماموریت افغانستان اعزام کند. این جنگنده که از سوی امریکا به طور خاص طراحی شده، با ماشیندارهای سنگین مجهز است و به عنوان بخشی از عملیات پشیتیبانی اردوی افغانستان و انهدام سنگرهای طالبان به کار می رود.
 
 
اما نشریه تایمز می گوید که تماس ها در رابطه به بازگرداندن این جنگنده ها به افغانستان هنوز در سطوح پائین درجریان است. جنرال لانس بونچ فرمانده عملیات هوایی امریکا درافغانستان نیز قبلن در پنتاگون به خبرنگاران گفت که تا جایی که به من معلوم است هنوز در مورد اعزام جنگنده های A-10 تصمیمی گرفته نشده وعملیات پشبیبانی هوایی اردوی افغانستان با جنگنده های اف - ۱۸ و اف - ۱۶ انجام می گیرد.
بم افگن A- 10 سال ها سال ها درافغانستان استعمال شده است. این ماشین عظیم هوایی قادر به حمل تعداد زیاد موشک ها و بمب های هوشمند GPS و همچنین تفنگ Gatling 30 است. همچنان این طیاره با سامانه هایی مجهز است که خلبان را از آتش نیروی زمینی محافظت می کند.  نشریات امریکایی نوشته اند که هرگاه این طیاره به آسمان افغانستان دو باره ظاهر شود نسبت به هر سیستم هوایی دیگر کشنده تر خواهد بود.