-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۲, چهارشنبه

جنرال امریکایی: روزهای بدی درانتظار طالبان است

 
 
آن ها به اشتباه فکر کرده بودند که ما فاقد اراده سیاسی هستیم وآنان می توانند برنده میدان شوند.
 

 
به گزارش منبع خبری وابسته به وزارت دفاع امریکا جنرال هوایی لانس بونچ به خبرنگاران گفت که افزایش پیوسته تحرکات نیروهای دولتی درافغانستان به معنای آن است که طالبان و دیگر دشمنان افغانستان با یک دوره جنگی بسیار بد مواجه خواهند شد.
وی گفت دادن در نتیجه صلاحیت های بیشتر به نیروهای جنگی به پیروی از استراتیژی جدید اعلام شده در ماه آگست تغییراتی بنیادی در میدان های نبرد رونما می شود.
 
جنرال بونچ اظهارداشت که درآمد طالبان هر ساله از ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دالر که از آن جمله ۲۰۰ میلیون دالر از بابت تولید هیروئین به دست می آورند. اما جنرال تصریح کرد که از زمان آغاز تحرکات اخیر ما ۲۵ آزمایشگاه تصفیه و تولید مواد مخدر را از دسترس طالبان خارج کرده ایم. این به آن مفهوم است که قریب هشتاد میلیون دالر پول مواد مخدر از کیسه سلاطین مواد مخدر حذف شده است.
منبع خبری پنتاگون می افزاید که آینده ای ناگوار در انتظار طالبان است. جنرال بونچ هم تاکید کرد که  آن ها از عملیات منصوری در فصل جدید جنگ به طور قطع هیچ چیزی نصیب نشده اند. آنان علاوه براین که به کدام هدف واهی خویش دست نیافته اند، همچنین قادر به گرفتن کدام ولایت یا یک شهر هم نشده اند. درسال جاری طالبان از پا درافتاده اند.
 
جنرال بونچ با اشاره به مشارکت عملیاتی نیروهای امریکایی وافغان گفت که ائتلاف ما اثبات کرد که تئوری پیروزی دشمن اشتباه است. آن ها گمان برده بودند که ما فاقد اراده سیاسی هستیم و آنان برنده میدان خواهند بود. آن ها ما را دست کم گرفته بودند، اکثریت مردم افغانستان را درنظر نیاورده بودند. ۷۷ درصد مردم افغانستان بدین باورند که طالبان یک پدیده شر است.