-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۱۵, چهارشنبه

تا امریکا هست، داعش هم خواهد بود


داعش در شهر پیشاور پاکستان و ولایت ننگرهار شماری از علمای دینی و مفتی های سرشناس اسلامی را به قتل رساند.
داعش که اکثریت اعضای آن از گروه وهابی و پنچ پیری می باشند و تمام پیروان مذهب حنفی را واجب القتل می دانند، اخیرا نیز یکی از علمای دینی در ننگرهار که در یکی از مدارس دینی مشغول تدریس درس امام بخاری بود را در همان مسجد محل تدریس به دار آویختند.

آمریکایی ها به دلیل منافع خود در ابتدا طالبان را به وجود آوردند ولی پس از آن که این گروه از آن ها نافرمانی کرد آن ها سعی کردند از طریق نیروهای امنیتی و ارتش با طالبان مقابله کنند که بیش از 15 سال است که به نتیجه ای نرسیده اند.

به همین دلیل آمریکایی ها به فکر ساخت گروه جدیدی به نام داعش افتادند تا بتوانند از طریق آن با برخی از طالبان که از کنترل شان خارج شدند، مقالبه کنند.

به نقل از سایت پشتون تکی کام، تا زمانی که آمریکا در افغانستان حضور داشته باشد گروه داعش نیز در این منطقه باقی خواهد ماند. چون گروه داعش به حمایت مالی و تسهیلاتی آمریکا وارد نبرد با طالبان مخالف آمریکا در نقاط مختلف افغانستان شده است.