-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۷, دوشنبه

رولاغنی: با برکناری عطا نورهيچ اتفاقي خاصي نمي افتد

انجنیر داوود والی جدید بلخ عضو جمیعت اسلامی اما از مخالفان احمدشاه مسعود و استاد ربانی است.به گزارش شبکه اطلاع رسانی، یک گزارش تایید ناشده می رساند که دو روز قبل رولا غني همسر اشرف غنی و بانوی اول کشور با سفير آمريكا کابل ديدار نموده است.
در این ديدار رولا غني بر موافقت آمريكا به خاطر بركناري عطامحمد نور پافشاري نموده است.

سفير آمريكا در پاسخ وی گفته است: وضعيت شكننده است، مردم نگران اند و بركناری عطا وضعيت آشفتۀ سياسي را آشفته تر خواهد ساخت.

رولا غني به سفير آمريكا اطمينان داده است، هيچ اتفاقي خاصي نمي افتد.
وی اضافه کرد: زمانی که رهبر اين گروه (استاد ربانی) را کشتند چه اتفاق افتاد كه با بركناری يك فرمانده اش بيافتد.
ما داكتر عبدالله را با خود داريم و وي مي تواند وزنه‌ای سنگيني در این بازي باشد.

وی افزود: عطا اسپانسر یک تیم کلان است حضورش در بلخ در انتخابات پيشرو به نفع ما و آمريكا نيست.
پول تمامي تطاهرات ها بر ضد اسرایيل را عطا پرداخت کرده و می کند.

درهمین حال گزارش هایی مشعر است که انجنیر داوود والی جدید بلخ عضو جمیعت اسلامی اما از مخالفان احمدشاه مسعود و استاد ربانی است. او از مخالفان قدیمی عطا محمد نور نیز هست. گفته می شود که وی در زمان مقاومت دراعتراض به تصمیم استاد ربانی و مسعود به خاطر توظیف استاد عطا به جبهه دره صوف به جای او، جبهه را ترک کرده و به لندن پناهنده شده بود. برجسته ترین نشانه این واقعیت، علاقه غنی- عبدالله در کشانیدن پای وی وسط قضیه است. مهم ترین نشانه دیگر، شوروهیجان انجنیر داوود برای جانشینی عطا نور است.