-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ دی ۷, پنجشنبه

به گزارش نشریه گلف نیوز، سونیا کرونلند دایرکترفرانسه ای فیلم مستندی از زنده گی شخصی و هنری سلیم «شاهین» تهیه می کند. سلیم شاهین سیمای اصلی فیلم است همراه با شماری از دوستان قدیمی اش درفیلم شاهزاده هیچ چیز ظاهر می شوند.
 

 
 
گزارشگر کلف نیوز می نویسد؛ شاهین به من می گوید:  دولت افغانستان به کارهای سینمایی هیچ کمکی نمی کند. هیچ کس و هیچ نهاد دیگری نیز به ما توجهی ندارد. به همین سبب من سینمای افغانستان را Nothingwood «هیچ چیز» نامیده ام. ( البته مرادف با اصطلاحات هالیوود یا بالیوود)
در ادامه گزارش آمده است:
سلیم شاهین دریک خانواده ثروتمند درکابل دیده به گیتی گشوده و فرزند یک فرمانده نظامی است. او می گوید:
پدرش یک قهرمان جنگی بوده که قادر بود رد دزدان و قاتلان را پیدا کند زیرا او آنان را می شناخت.
پدر و پدربزرگ شاهین نظرمساعدی نسبت به کارسینمایی نداشتند و شاهین می گوید که از سن هشت ساله گی به سینما پارک شهر نو در نزدیکی خانه شان می آمد تا فیلم ستاره های هندی به خصوص قهرمان رویایی او دهرمندر را تماشا کند.
شاهین شانزده ساله بود که با مصرف ۲۵۰ افغانی اولین فیلم اکشن صامت و سیاه و سفید را با استفاده از دوربین قدیمی Z7 تولید کرد که شکست ناپذیرنام داشت. نخستین فیلم او مورد استقبال قرار گرفت وبسیاری ها آن را خریدداری کردند: « خانواده ام خوشحال شدند که من در شانزده ساله گی صاحب درآمد شدم.»

شاهین به گلف نیوز گفته است که درآن زمان هیچ کسی در سینما دست اندرکار ساخت یک محصول سینمایی نبود. این کشور فقیر است و ما فقط فیلم های معروفی از هند داشتیم. من می خواستم که در سینمای افغانستان به اشتهار برسم.  او رفقای خود را به کار گرفت تا در فیلم نقش بازی کردند و برای تهیه وجه مالی دریک فروشگاه مشغول به کار شد. او به زودی موفق شد با ساخت ویدیوهای تبلیغاتی درآمد کسب کرده و فیلم هایی را تهیه کند.
مابقی داستان درین جا: