-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ دی ۳, یکشنبه

داعش به بلخ می رسد یا در دشت ها مدفون خواهد شد؟


گزارش ها از مرزها با آسیای میانه می رسانند که حجم و شدت امکانات برای سرکوب داعش، قوی تراز مفرزه های فعال آن درشمال است.عطا نور در آخرین خط ونشان های خویش علیه دولت مرکزی، اعلام کرد که اجازه نخواهد داد لشکرداعش بر بلخ سیطره یابد پیشرفت ها و آبادی ها در مزارشریف را قربانی داعش شود.
همزمان ضمیر کابلوف نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری ریانوستی روسیه گفته است: "ما درباره حمایت خارجی از بخش داعش در افغانستان نگرانی داریم. ما بارها و بارها موضوع انتقال جنگجویان داعش و سلاح‌های غربی توسط هلیکوپترهای ناشناس در افغانستان را مطرح کرده‌ایم."
به گفته او، مسکو مسئله هلیکوترهای ناشناس را در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره وضعیت افغانستان مطرح کرده و منتظر یک گزارش مفصل در این زمینه از ماموریت سازمان ملل در افغانستان است.
یک دلیلی که داعش درشمال افغانستان زود تر از سوریه وعراق متلاشی خواهد شد این است که تمامی کُد های حضور و عملیات این دسته از سوی چندین شبکه ضد آن پیشاپیش باز شده و خط حرکت آنان هماره رصد می شود. 

گزارش ها از مرزها با آسیای میانه می رسانند که حجم و شدت امکانات برای سرکوب داعش، قوی تراز مفرزه های فعال آن درشمال است.