-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ دی ۴, دوشنبه

جمیعت، چه گونه «جلالتمأب» عبدالله را گول زد!

دکترعبدالله: از بلخ که بازگشتند، نظر شان تغییر کرده بود.دکترعبدالله هنوز هم «ماندن والا» نیست و ابراز آرزمندی کرده است که جنجال کناره‌گیری عطامحمد نور از ولایت بلخ "مسالمت‌آمیز" حل شود.

او در نخستین واکنش از قبل اعلام شده پس از اعلام منظوری "استعفای" عطامحمد نورازسوی دکترغنی درمحضر وزرا گفت:
 "پانزده روز قبل برای اولین بار موافقه کردم که این کار صورت بگیرد. قرار شد قبولی استعفا یک هفته بعدش اعلام شود. رهبری جمعیت با ما یکجای بودند... خودش (عطامحمد نور) استعفا را مطرح کرده، شرایط بوده یا نبوده، کار من نیست... من رئیس اجرایی هستم و خدمتکار همه. چه صحبت‌ها و وعده‌هایی شده به خودشان ارتباط دارد که مسایل گذشته است."

به گفته وی، قرار بود رهبران حزب جمعیت اسلامی در سفری که به بلخ داشتند این مسایل را در خلال یک هفته حل کنند اما وقتی از بلخ بازگشتند، نظرشان تغییر کرده بود.

اشاره: این که دربدل استعفا «شرایطی بوده یا نبوده، کارمن نیست» پس چه گفته با استعفا «موافقه» کرده؟ کسی که دخل وغرضی به این مسایل ندارد، چطور خودش را «رئیس اجرایی وخدمتکار همه» به قلم می دهد، چطوراز یک مسأله بسیار کلیدی دولت وحکومت یعنی موافقه با برکناری یک والی حوزه کلیدی «کار» او نیست؟