-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۰, دوشنبه

مهاجرین داعشی منابع مواد مخدر و استخراج سنگ های قیمتی درافغانستان را دردست می گیرند/ چقدر آسان!؟


 
به گزارش تلویزیون آرتی روسیه، ‌نیکیتا مندسکویچ، تحلیلگر سیاسی در شورای حقوق بین الملل روسیه گفته است که درحال حاضر دربسیاری از مناطق افغانستان از جمله ولایت ننگرهار و شماری از ولایات شمالی افغانستان مانند کندز دست جات تروریستی تحت لوای داعش سرگرم فعالیت اند. این واحد های تروریستی با داعشی های مهاجر که بعد از شکست ها در سوریه و عراق از صحنه های محاربه می گریزند همکاری می کنند.
وی می افزاید که مهاجران داعشی منابع تمویلی خود ازجمله پالایشگاه های نفت را در خاورمیانه از دست داده اند اما درافغانستان نیز می توانند به منابعی نظیر قاچاق مواد مخدر و سنگ های نیمه قیمت و ارزشمند از معادن افغانستان و همدردی مردم برای ارایه خدمات بشردوستانهدسترسی پیدا کنند.
اسوشیتد پرس گزارش کرد که تا کنون ۲۰۰ تن از جنگجویان فرانسه ای و الجزایری مهاجر داعشی به جوزجان رسیده و مردم را به ساخت بم دستی و انجام عملیات انتحاری آموزش می دهند.