-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۷, دوشنبه

ترمپ حق همکاری های انتخاباتی روسیه را ادا می کند

آیا این همگرایی در افغانستان ادامه خواهد یافت؟

روز گذشته خبرگزاری های روسیه خبر غافلگیر کننده ای را در باره تماس امنیتی پوتین و ترامپ منتشر کردند. به موجب این خبر، پوتین در تماس تلفنی خود با ترامپ، از وی به خاطر اطلاع محرمانه ای که درباره یک طرح تروریستی در شهر سن پترزبورک شخصا دراختیار وی گذاشته بود تشکر کرد. همین خبرگزاری ها اطلاع دادند که تیم های امنیتی و ضربتی روسیه توانستند با اطلاعاتی که ترامپ دراختیار پوتین قرار داده بود از یک عملیات قریب الوقوع تروریستی در شهر سن پترزبورگ جلوگیری کنند و شماری را در همین ارتباط دستگیر کنند.

آیا این تماس فوق محرمانه اطلاعاتی، سر آغاز آب شدن یخ ها میان امریکا و روسیه و گام مهمی در جهت فصل نوین رابطه میان امریکا و روسیه و خاتمه جنگ در سوریه و جلوگیری از گسترش عملیات تروریستی در افغانستان و جمهوری های آسیائی و همپیمان روسیه خواهد شد؟ اینها سئوالاتی است که در تفسیرهای گوناگون در رسانه های روسیه منعکس شده است.