-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۱۳, دوشنبه

جیمزماتیس: امید است به چیزی که می گویید عمل کنید

لحن رهبران امریکا نسبت به پاکستان نرم تر شده است.
 
وزیردفاع امریکا امروز با مقامات پاکستان دیدار می کند. به حواله روزنامه سانفرانسیسکو کرونیکال، جیمز ماتیس ماتيس گفته است که وی می خواهد درجهت حل مشکلات پیش آمده با پاکستان برسر اقدام علیه پایگاه های با تروریزم در سرحدات کار کند. وی گفت که امریکا بر گسترش همکاری سازنده با پاکستان مصمم است.
ماتیس پیش از حرکت به سوی اسلام آباد به خبرنگاران گفت که ما از رهبران اسلام آباد شنیده ایم که دیگر از تروریزم پشتیبانی نمی کند. ازین قرار انتظار داریم که سیاست آن ها در عملکرد های شان بازتاب پیدا کند.
برخلاف لحن تهدید آمیز قبلی از سوی سران کاخ سفید علیه رهبران پاکستان، این بار جیمز ماتیس طناب را شل نگهداشته است. او در پاسخ به این سوال که آیا در وادار کردن پاکستان برای اقدام علیه پناهگاه های تروریستی بازهم به اعمال فشار متوسل خواهید شد؟ وی گفت: اعمال فشار برای مقابله با این مسایل راه حل نیست. من بدین باورم که تلاش های سختی راه بیاندازیم تا یک زمینه مشترک میان ما به وجود آبد و سپس دو طرف روی آن کار کنیم.