-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۷, دوشنبه

نیروهای واکنش سریع ناتو سه برابر شده است

روسیه برای جنگ جهانی سوم آماده می‌ شود؟دبیر کل ناتو گفت: طی سه سال گذشته ترکیب نیروی واکنش سریع سه برابر شده است، و 5000 نفر می توانند در چند روز در پستهای خود حاضر شوند.

به گزارش اسپوتنیک، در ناتو تصمیم گرفته شد که نیروهای نظامی افزایش یابند و این افزایش عظیمی در طول چند دهه گذشته محسوب میشود. اکنون ترکیب نیروی واکنش سریع سه برابر شده است، تعداد آنها به 40000 نفر افزایش یافته است، که 5000 نفر آنها در طی چند روز میتوانند در پستهای خود قرار گیرند.

روسیه در سال های اخیر درباره فعالیت بی سابقه ناتو در مرزهای غربی خود گفته. ناتو در همان زمان فعالیت خود را گسترش داده و آن را "مهار خشم روسیه" نامیده. مسکو بارها و بارها نگرانی خود را نسبت به نیروهای ناتو در اروپا ابراز کرده است. دبیر مطبوعاتی رئيس جمهور روسیه دیمیتری پسکوف، پیشتر گفته بود که روسیه برای هیچ کس تهدید نیست، اما اقدامات در جهت تهدید منافع خود را بدون توجه نخواهد گذاشت.


روسیه برای جنگ جهانی سوم آماده می‌ شود؟

روابط آمریکا و روسیه در بدترین حالت خود از زمان جنگ سرد قرار دارد که ممکن است حادثه‌ای کوچک به یک درگیری بزرگ تبدیل شود. ترامپ که به دلیل دخالت‌های روسیه در انتخابات سال 2016 تحت اتهامات زیادی قرار دارد، انگیزه‌ای برای کنار آمدن با این کشور ندارد. پوتین نیز روایاتی را تبلیغ می‌کند که در آن‌ها روسیه قربانی تجاوزهای آمریکا معرفی می‌شود.

نشریه آمریکايی نیوزویک نوشت: روسیه امروز بیشترین استقرار نظامی در مرزها و خارج از مرزهایش را در دوران پس از سقوط شوروی تجربه می‌کند و احتمال برخورد و مواجه اتفاقی با دیگر تشکیلات نظامی بسیار بالاست.

در اواخر ماه نوامبر، هواپیماهای روسیه با هواپیمای ضد زیردریایی آمریکا در شش مایلی ساحل کریمه برخورد کردند. این منطقه تنها از جانب روسیه و هفت‌کشور دیگر به‌عنوان قلمرو روسیه شناخته می‌شود.

به گزارش فرارو، "پاول فلگن‌هاوئر" روزنامه‌نگار روزنامه مستقل مسکو "Novaya Gazeta” می‌گوید: ارتش روسیه دستور دارد هواپیماهای آمریکایی که وارد حریم هوایی روسیه می‌شوند را هدف قرار دهد. افراد زیادی از چیره شدن رویکرد نظامی بر سیاست خارجه روسیه و فعالیت دستگاه‌های تبلیغاتی این کشور نگران‌اند.

در ماه نوامبر "سرگئی روگف" رئیس موسسه مطالعات آمریکا و کانادا هشدار داد که باید برای جلوگیری از وقوع جنگ تصادفی اقدامی صورت گیرد. روگف اروپا و آمریکا را برای بدتر کردن شرایط مقصر دانست و هشدار داد که این وضعیت می‌تواند هر لحظه به جنگ تبدیل شود.

کشورهای حوزه بالتیک از افزایش تنش‌ها و سایر حوادث خطرناک در این منطقه خبر می‌دهند. این تنها یک هشدار خالی و بی‌اساس نیست. هر چه پوتین بیشتر برای محبوبیت و رأی آوردن به جنگ تکیه کند، شرایط خطرناک‌تر می‌شود.