-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۲۲, چهارشنبه

دا بله خوشحالی؛ هجرت داعشی های انگلیس به جوزجان

 
برعلاوه حکومت کابل، سفارت امریکا و انگلیس که گاهی ظاهرا سر موقع «!» مردم کابل را از انتحاری ها هراسان می کنند؛ خاموش اند.
 

روزنامه The Sun به تازه گی گزارش داد که تروریست های داعشی بعد از آن که پایگاه های خود در عراق و سوریه را از دست داده اند،‌ می توانند جهاد مقدس خود را در افغانستان دنبال کنند. این روزنامه این افراد را مسافران جهادی لقب داده و اطمینان داده است که دم نقد، جهادگران فرانسه ای در درزاب جوزجان درشمال افغانستان مرکز گرفته اند.
 
این روزنامه یک شاهد صدیق هم پیدا کرده است که نامش کایل اورتون، تحلیلگر خاورمیانه در انجمن هنری جکسون است که گفته است امکان ورود جهادی های داعشی انگلیس از سوریه وعراق به افغانستان قطعی است!  
کایل اورتون گفته است:
حلقات امنیتی غربی از دیر زمانی به این سو نگران بوده اند که رزمنده گان داعشی بعد از فروپاشی خلافت داعش به عنوان یک تهدید تروریستی به کشورهای شان بر می گردند و در سراسر دنیا با دسته جات جهادی یکی می شوند.

منابع خبری به نقل از بازمحمد داور درجوزجان خبر داده اند که در ماه نوامبر یعنی یک ماه پیش مسلمانان الجزایری و فرانسه ای به جوزجان رسیده اند که دربین آن ها دو زن نیز بوده اند که همراه با یک ترجمان تاجک و چچین وازبک سفر کرده اند.
 
حکومت کابل خاموش است. مثل این که هیچ اتفاقی نیفتاده است. منابع غربی از جمله سفارت امریکا وانگلیس هم که گه گاه از وقوع حملات انتحاری در شهر مردم را می ترسانند، نمی گویند که این دسته جات اروپایی چطور و از کدام مسیرها خود شان را به افغانستان می رسانند!؟ یا چه گونه «انتقال» داده می شوند؟