------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

ه‍.ش. ۱۳۹۶ فروردین ۳, پنجشنبه

یک صفحه مجازی به نام «سایت همایون» گزارش ها و اطلاعات منتشره در گزارشنامه افغانستان را بدون ذکر منبع انتشار می دهد.

مظهر «کاویانی»

چند سالی اس که من هماره این سیمای ارزشمند را از دریچۀ دنیای مجازی می نگرم و به واژه واژه ای که از قلم وی سرریز می شود؛ دقت می کنم. وقتی من درکابل بودم، این جوان برومند شاید در عنفوان جوانی بود. گذشت ایام، آموزه ها و خلاقیت رنج وتعب، چه اعجاز هایی دارد. بی هیچ تعارفی فرمان قلب و روحم را به اختصار می نویسم: وزنۀ فکری و توانمندی معنوی مظهر «کاویانی»  یک گام از سطح و سویه هم نسلانش جلو تر است و اصولاً رنج های به نوشت نیامدۀ مظهر نیز ژرفاهایی دارد که در توان فهم ژرف دلان تواند بود. او، جغرافیایی بدون مرز از لون معرفت و تاریخ را به دوش می کشد. عدالت طلبی حدود اربعه ندارد. او همه زمانی، همه مکانی است. 

این بینی بریده گی را به کجا می برید؟

حسیب «معترف» نوشت: ژنرال جان نیکولسن قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و ناتو خطاب به مسوولین و قومندانان و نیروهای نظامی و امنیتی كشور گفته است:
"ضعف و ناتوانی شما در برابر طالبان ناشی از فساد در رهبری ارگانهای نظامی و امینتی افغانستان است. به تمام شما می گویم: بس است، تمام شما ثروتمند شده اید. به کشورتان و به مردم بیچاره و زحمت کش وطن تان رحم کنید. حکومت جدید امریکا فساد را در نهادهای نظامی و امنیتی افغانستان قبول نمی کند؛ شما هستید که در جبهات جنگ سلاح و مهمات نیروهای خود را به دشمن می فروشید تا دوباره با آن سلاح و مهمات برادران و فرزندان وطن خودتان را بکُشند."
نشریه نشنل انترست می‎نویسد، در صورتی‎که رئیس جمهور دونالد ترمپ  نیروی بیشتر به افغانستان گسیل بدارد،  شمار تلفات نیرو های امریکایی افزایش خواهد یافت و فرستادن نیروهای اضافی نه تنها مشکلی را حل نمی‎کند؛ بلکه این جنگ بدون کدام هدف دوام پیدا خواهد کرد.

سد «کمال خان» و بحران دیپلماسی آب بین ایران و افغانستان

  همکاری ایران با طالبان
پژوهشکده آتلانتیک کانسیل در پژوهشی که درباره حقابه هیرمند منتشر کرده، می‌گوید افغانستان و ایران به جای همکاری با یکدیگر برای بهبود زیرساخت‌ها و تأمین بهتر و عادلانه منابع آب ترجیح می‌دهند که مقابل هم بایستند.

رازهای حنیف «اتمر»؛ گروه مرگ داعش از کجا شده بود؟

توجه شما را به ملاحظه 25 سند رسمی و مؤثق در رابطه به تشکیل گروه قلابی «مرگ داعش» جلب می دارم. این اسناد شامل دست خط حنیف «اتمر» جوابیه وزارت دفاع، و تشکیلات زیر زمینی کندک «مرگ داعش» است.

مصطفی «بدرالدین» به دستور ایران کشته شده است.

رادیوزمانه - رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل ادعا کرده است که به دستور ایران و توسط حزب‌الله لبنان مصطفی بدرالدین معروف به الیاس صعب، فرمانده کل شاخه نظامی حزب‌الله لبنان به قتل رسیده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، ژنرال ایزن کوت درباره نحوه قتل پرابهام مصطفی بدرالدین گفته است: «او به دستور بالادستی‌هایش به قتل رسید. این نشان می‌دهد که تا چه حد رابطه ظالمانه، پیچیده و پرتنشی بین حزب‌الله لبنان و حامیان ایرانی‌اش وجود دارد.»
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، «ترزا می» نخست وزیر انگلستان متعاقب حمله تروریستی مقابل پارلمان انگلستان، انتخاب این محل برای وقوع این جنایت را اتفاقی ندانست و گفت: انتخاب این محل[پارلمان] اتفاقی نیست چرا که پارلمان مظهر دموکراسی، آزادی، حقوق بشر و حاکمیت قانون است.

ستایش ترمپ از نوروز، کوروش و زبان فارسی

ترمپ نوشت که نوروز در زبان فارسی به معنای روز جدید است.

ه‍.ش. ۱۳۹۶ فروردین ۲, چهارشنبه

نیویورک تایمز: جنگ «ریاست اجرائیه» و جنرال دوستم

چراغ نیویورک تایمز نه با نفت که با آب می سوزد!

ادامه سانسور در رسانه های امریکا

آیا انگلامرکل می تواند طمع توفانی دونالد ترمپ را مهار کند؟
یکی از فوائد عربده کشی های نره خر های دهن لق در رابطه با جشن صفا و زیبایی «نوروز» این است که مردم ما را به ارزشناکی این سنت پسندیده وباستانی بیشتر از همیشه متوجه ساخته است و امسال، گرامیداشت ازین مناسبت، بسیار گسترده و رنگین بوده است. 

دگرسانی های خطرناک در جامعه افغانستان

فخرالدین «قاریزاده: نوشت: افزایش علاقمندی مردم به فراگیری علوم دینی!
صدها تن از ساکنان ولایت فراه در غرب کشور روزانه در برنامۀ آموزشی موسوم به هفتۀ فهم قرانکریم اشتراک می کنند. این برنامه از سوی جمعیت اصلاح افغانستان در فراه برگزار شده است که در آن برعلاوه مردان، زنان ودختران نیز اشتراک دارند.
اشاره: جمیعت اصلاح یکی از جریانات مشکوک و تکفیری است و به تشنج مذهبی دامن میزند. جامعه به این ستیژ سازی ها نیازی ندارد. نان، کارو تحصیل نیاز دارد.

ه‍.ش. ۱۳۹۶ فروردین ۱, سه‌شنبه

استاد عطا «نور» در گیجگاه تاریخ سیاسی ایستاده است.

استاد عطا، از هفت خوان موانع و کارشکنی دولتی وغیردولتی درحال گذار است. مشارالیه توانمندی و حوصله افزایی تاریخی از خود نشان داد و سر پیچ اوضاع و احوال سرنوشت ساز، هدایت کشتی شکستۀ جمیعت را برعهده گرفت.  دکترعبدالله فرصت های همه جانبه را از کف داد. اکنون وی در یک قدمی انزوای دایمی رسیده است.  غروب موقعیت سیاسی عبدالله، معادل انتقال مرکز تصمیم گیری از محور «پنجشیر» به قرارگاه مهم ولایت بلخ و «شمالی» است. باخت سیاسی را اصلاً نمی توان جبیره کرد. او همه چیز و همه را از سقوطی نجات داد که کمترین دورۀ فتور و آلامش، نیم قرن است.

نرگس نهان صاحب چهل میلیون دالر شده است.

افتضاح مالی دراوایل حکومت وحدت ملی به آدرس نرگس نهان، سبب شد که حنیف اتمر، مالک اصلی انجوی مشترک، او را به ارگ ریاست جمهور عز تقرر دهد.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۳۰, دوشنبه

خریداری دختران در بدخشان از سوی اشرار طالب

به گزارش اریانا نیوز، شماری از باشندگان ولایت بدخشان مدعی شده اند که برخی اعضای گروه طالبان در ولسوالی های یمگان و وردوج این ولایت دختران جوان را در بدل ۵۰ هزار افغانی خریداری کرده و با زور با آنان نکاح می کنند.

خود زنی استخبارات هند، پی آمد های سختی خواهد داشت.

فقط یک روز پس از آن که گروه تروریستی "دولت اسلامی" تهدید کردند که به تاج محل در شهر آگره هند حمله می کنند، دو انفجار در این شهر توریستی به وقوع پیوست.
یکی از این بمب ها نزدیک ایستگاه قطار و دیگری بر بام یک خانه نزدیک آن منفجر شدند.
مهاش میشرا، معاون سارنوال کل به خبرگزاری آلمان گفته است: «این انفجارات در منطقه شاه گنج رخ دادند. یکی از بمب ها در سطل آشغال جاسازی شده بود. کسی در این حادثه آسیب ندیده است».
اشاره: واکنش هند از مسیر افغانستان خواهد بود. 

به جای تروریست ها، پلیس را محاکمه می کنند!

محاکمه علنی سه تن از کارمندان قطعات خاص پولیس در کابل آغاز شده‌است.
این محاکمه در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری جریان دارد.
پیش از این جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان به رادیو آزادی گفت یکی ازاین افراد هنگام پرداخت رشوه بازداشت شده و دو تن دیگر شرکای وی قلمداد شده‌اند.

گزارشی نا نوشته، در درون گزارش نوشته شدۀ مجله دیپلومات

مجله دیپلومات گزارشی نوشته که در فحوای آن اظهار امیدواری کرده که داعش قوی تر شده و با طالبان بیشتر درگیر شود.

با نازو نخرۀ تروریستی آشنا شوید!

گروه طالبان که از مدت دوسال پیش تاکنون کنترل دو ولسوالی وردوج و یمگان ولایت بدخشان را در دست دارد، اکنون از دولت خواسته که هزینه معارف را در ولسوالی‌های تحت کنترل آنان را بپردازد.
گروه طالبان علاوه بر اینکه خواستار بازگشایی مدارس در مناطق تحت کنترل‌اش است، هشدار داده که اگر مکاتب در مناطق تحت کنترل آنان باز نشود، مانع باز شدن مکاتب در سایر ولسوالی‌های ولایت بدخشان خواهد شد.

باخت درسوریه، به بُرد تبدیل نمی شود.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دریاسالار بازنشسته جیمز استاو ریدیس در یک گفت وگوی رسانه ای گفت: طرح کنونی برای شکست داعش نظیر همان طرح قدیمی است. طرح «B» نمونه دیگری از طرح «A» است و ما شاهد هیچ نگرش تازه ای علیه داعش نیستیم. من می خواهم بگویم که رییس جمهور باید گزارش های قبلی را برای تیمش بفرستد تا آن ها نگاه دقیق تری به آن ها داشته باشند.

ترمپ: پوتین را نمی شناسم اما ...

ترامپ درمصاحبه با فاکس نیوز، «ولادیمیر پوتین» را در یک کلمه مردی «سرسخت» توصیف کرد.

وی این گونه توضیح داد: « او را نمی شناسم اما به طور قطع او فردی سرسخت است. عملکرد او برای روسیه را نمی دانم اما حدس می زنم که یک روز این مسئله را خواهیم فهمید».

خبرگزاری اسپوتینک گزارش کرد که ترامپ در حالی پوتین را سرسخت خوانده است که پیش از این پوتین در توصیف ترامپ، وی را «باهوش و فردی با استعداد» توصیف کرده بود.
جاوید «روستاپور» نگاشته است: مردمی که نورز را حرام می‌خوانند، به آسانی سرباز داعش می‌شوند! 
اما تازیان تکفیری، خود سربازان بالفعل داعش هستند؛ نیازی به سلسله مراتبی نیست که گویا بعداً ممکن است داعش شوند. آن ها داعشی هستند و به وظیفه خویش عمل می کنند. 

قیمت یک نماینده پارلمان، 70 هزار دالر شد.

افراد وزیردفاع، داخله و ریاست امنیت ملی، به وکلا زنگ زده می شود؛ به خانه های شان می روند و با بی شرمی تمام، بندل های دالررا به دامن شان می ریزند.

کارمند اجیر هفت سال پیش، رئیس ادارۀ انترپول شد.

فرمان تقرر عبدالمقیم عبدالرحیم زی، به ریاست انترپول وزارت داخله

سیستم‌ دفاع هوایی سوریه را ویران خواهیم کرد.

رادیو فرانسه: وزیر دفاع اسرائیل، روز یکشنبه ارتش رژیم بشار اسد را تهدید کرد که اگر بار دیگر به هواپیماهای اسرائیلی که در سوریه مشغول انجام عملیات هستند موشک شلیک کند، نیروی هوایی اسرائیل سیستم‌های دفاع هوایی سوریه را منهدم خواهد کرد.

لیبرمن در گفت‌وگو با رادیو دولتی اسرائیل گفت: "دفعه بعد که سوری‌ها از سیستم‌های دفاع هوایی خود علیه هواپیماهای ما استفاده کنند، ما این سیستم‌ها را بدون هیچ تردیدی ویران خواهیم کرد."

وزیر دفاع اسرائیل تأکید کرده که "هر بار که ما نشانه‌ای از انتقال سلاح از سوریه به سوی حزب الله لبنان بیابیم، در راستای جلوگیری از آن اقدام می‌کنیم و در این زمینه هیچ سازشی نمی‌کنیم."

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۹, یکشنبه

نوروز را نباید تا سطح ملا پائین آورد.

طرح حلال و حرامِ نوروز
اسد «بودا»

اختطاف چی مشهور، به ریاست تحقیقات جنایی رسید.

جنرال سالم «الماس» از سوی گروپ اپراتیفی ریاست امنیت ملی به اتهام آدم ربایی دربازداشت بود.

غرمستی مشاوران غنی- اتمر درخانۀ نعیم لالی حمیدزی


مشاوران و دیگر مهمانان غرق درنشه شراب، ناگه از شنیدن این که طالبان آمدند، در محاصره هستید؛ ایمان از کف داده و از خانه به جاده ها ریختند.

اقلیتِ عرب زده‌ی پول بگیرِ پاکستانی‌دول، عوعو می کنند.

به ملاها گوشزد کنید که لااقل درهرماه یک بار از صابون استفاده کنند؛ وقت گپ زدن، مثل آن است که کنار کنارآب ایستاده ای.

ویژه گی های یک آدم مدرن

زخم کنایی عبدالاکبر «اکبر» به آدم های به ظاهر محترم
هشت مارچ را تبریک می گوید، حکومت وحدت ملی را تائید می کند، قرارداد امنیتی افغانستان و امریکا را پاس می دارد، نظام اقتصادی بازار آزاد را ستایش می کند، به قانون اساسی کشور بدون هیچ اعتراضی به عنوان آخرین نسخه دست نوشت بشریت نگاه می کند، روز انتخابات می رود به پای صندوق رای و رای می دهد، سفر خارجی می رود، تیلیفون آی فون 7 دارد. لباس هایش را از دوبی می خرد، در کنفرانس های بین المللی شرکت می کند. 
یک مدیر خوب است.
فقط همین.

جنبش ملی درمسآله اندخوی با توسل به تهدید، به خودش ضربه میزند.

بشیر احمد ته ینج، سخنگوی حزب جنبش ملی در برگه خود نگاشته است: ولايت خواستن به معنی دشمنی نيست. با وجود شرايط قانونی خواست مردم ما ناديده گرفته می شود، مردم از وعده خسته شدند و دست به اعتراض می زنند.
وی هشدار می دهد که در صورت عدم ارتقای اندخوی به ولايت از سوی حكومت، بزرگ راه و بندر تجارتی آقينه را خواهند بست.
اشاره: جنبش نباید اجازه بدهد درجریان غور وبررسی پروندۀ ایشچی، گوشه دیگر یخنش به دست حکومت وقضا بیفتد. 

جنگ شورای امنیت ملل متحد در زمین افغانستان

مصوبه مزخرف و باطل مکرر از سوی شورای امنیت ملل متحد
گلوب اند میل می‌نویسد اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرده اند که برای کاهش دادن خشونت‌ها در افغانستان و برای مبارزه با طالبان، شبکۀ حقانی، القاعده و دیگر گروه‌های تندرو، به تقویت همکاری‌های امنیتی منطقه‌یی نیاز است.
به نوشته روزنامه، شورای امنیت سازمان ملل متحد که یک بخش مهم این سازمان است همچنان از افزایش تلفات ملکی در افغانستان ابراز نگرانی عمیق کرده‌است.

این ها به خدایان زمینی محتاج اند.


احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربستان به یمن می گوید دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ریاض وعده افزایش همکاری ها علیه ایران را داده است.
وی که طبق گزارش واشنگتن تایمز روز جمعه در جمع خبرنگاران در واشنگتن صحبت می کرد گفت که دولت ترامپ وعده داده همکاری های اطلاعاتی و نظامی با عربستان را علیه جنبش انصارالله یمن و رفتارهای ایران در منطقه تقویت خواهد کرد. 
اشاره: وعده های ترمپ، نُقل چوبی است. مگر خودش نگفت که عرب ها بدون ما هیچ اند وفقط پول دارند؟

مصئونیت ابدی پاکستان از ضربات جنگ انتقالی افغانستان نا ممکن است.

اشاره: اما موضع کابل در برابر تروریزم طالبان، هنوز همان موضع حامد کرزی وفهیم قسیم است.
انجنیر زکریا «یوسفزی» دربرنامه «حاشیه خبر» حرف دقیقی زده است. او گفته :  پاکستان در حال حاضر در شرایط بسیار بد قرار دارد اما انگلیس و آمریکا بازهم به داد پاکستان رسیده اند که بتواند با این مذاکرات به دنیا نشان دهد که افغانستان از پاکستان راضی است. وی افزود: موضع افغانستان در این اواخر واضح بوده است، طالبان را به عنوان دشمن شناخته اند و خوب شناسایی کردند. به خاطر این که تمام عملیات را طالبان می کند. آی اس آی پاکستان برای طالبان دستور داده است که هیچ نوع مسوولیتی نگیریم و به آمریکایی ها می گویند که شبکه حقانی پیش شرط شما است و ما علیه آن مبارزه می کنیم. این هم اشتباه آمریکایی ها است که فقط شبکه حقانی را به عنوان تروریزم به آنها معرفی کرده اند. اما شما می دانید که یکی ازافراد طراز اول شبکه سراج حقانی معاون هیبت الله است، اگر آمریکا مبارزه علیه حقانی را پیش شرط گذاشته، آیا می شود که شما علیه رییس یک حزب شرایط آسان وضع کنید و معاونش را در شرایط بدقرار بدهید؟

حامد کرزی؛ کاندیدای احتمالی مثلث ضد امریکایی در افغانستان

سرمایه گزاری های رسانه ای حامد «کرزی» - پوپولیست هردم مزاج و حامی اصلی طاللبان- با نزدیک تر شدن فصل انتخابات شروع شده است. او مستقیم خواستار خروج امریکا از افغانستان و کشانیدن پای سه کشور هند، روسیه وچین به بحران افغانستان شده است. سه کشور منطقه هماره درگیر جنگ افغانستان بوده اند و کرزی، متحد نزدیک هند- ایران شناخته می شود و این طور پیداست که در انتخابات آینده، یگانه نامزد نام آور برای احراز ریاست جمهوری که به نماینده گی از سه کشور مذکور وارد میدان رقابت ها شود؛ حامد کرزی است.
امکان پیوستن کرزی به جبهه جنگ نیز وجود دارد؛ او برای جبران جرخورده گی های سیاسی وقومی خویش، به گزینه «شهادت» داوطلبانه ( آن هم فقط درآخرین فاز عمر که دیگر زنده گی کردن به درد نمی خورد) نیاز دارد. اما هیچ کسی مایل نیست او افتخار «بابا» را از طریق «شهادت» سازماندهی شده نصیب شود.

ذوق زده گی حنیف «اتمر» از یک گپ مفت روسیه

تواب غورزنگ سخنگوی اتمر به بی بی سی گفت که روسیه از طالبان خواسته براساس سه اصل وارد روند صلح افغانستان شود. اول این که رهبری صلح با دولت افغانستان باشد، به قانون اساسی افغانستان احترام بگذارد، هرنوع فعالیت "تروریستی" را ترک و با گروهای تروریستی رابطه خود را قطع کند.
اشاره: روسیه درپی دایمی کردن امتیازات اقتصادی وامنیتی در افغانستان است و از طالبان به عنوان فشار نیابتی بهره می گیرد. روسیه درمقام اذیت وآزار افغانستان، درنقش پاکستان دوم نشسته است. تواب غورزنگ شاید فراموش نکرده است که سه روز پیش، لاوروف گفته بود که هزاران داعشی در مرزهای افغانستان به سوی آسیای میانه تجمع کرده اند.

مأموریت ترمپ، بریدن جیب اروپا است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تنها ساعاتی پس از دیدار با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، گفت برلین به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و ایالات متحده بدهکار است.
وی در توییتر نوشت: «بر خلاف خبرهای جعلی که شنیده‌اید، من دیدار فوق‌العاده‌ای با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان داشتم.»
ترامپ افزود: «با این وجود، آلمان مبلغ هنگفتی به ناتو بدهکار است و ایالات متحده باید بابت دفاع قدرتمند و بسیار پرهزینه‌ای که به آلمان ارائه می‌دهد، مبلغ بیشتری دریافت کند.»

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۸, شنبه

فتنه پاریس دو باره گل کرد

فرد مسلحی با حضور در فرودگاه اورلی (جنوب) پاریس منجر به تخلیه و تعطیلی این بخش از فرودگاه شد. این فرد مسلحی در فرودگاه اورلی پاریس با یورش به پلیس قصد تصاحب اسلحه وی و عملیات خرابکاری داشته که از سوی پلیس از پای درآمد.

مسولان امنیتی فرودگاه برای احتیاط فرودگاه اورلی را تخلیه و تعطیل کردند. یک منبع امنیتی فرانسوی اعلام کرد فردی که به طرف پلیس در شمال پاریس تیراندازی کرد همان فردی بوده است که در فرودگاه اورلی به پلیس حمله کرده بود.

این فرد یک افراطی بود که برای سازمان های اطلاعاتی فرانسه شناخته شده و سابقه دار بود.

همزمان،‌ در حادثه ای دیگر در شمال پاریس، یک فرد مسلح به نیروهای پلیس تیراندازی کرد و متواری شد.


کوریای شمالی درخط سرخ نا عاقبت اندیشی های بچه گانه

رکس تیلرسون وزیرخارجه امریکا پس از گفتگو با وانگ یی همتای چینی خود در پکن ضمن ابراز مواضع مشترک با چین تاکید کرد تنش ها در شبه جزیره کوریا وارد مرحله خطرناکی شده است.
وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرد، همکاری واشنگتن و پکن می تواند مانع از مسیر اشتباه و تلاش مقامات کره شمالی برای دسترسی به سلاح های هسته ای شود.
وی روز گذشته در کوریای جنوبی گفته بود که صبر راهبردی آمریکا در قبال کوریای شمالی به پایان رسیده است و همه گزینه‌های واشنگتن در قبال پیونگ‌یانگ روی میز است.
وی که پیش از کوریای جنوبی در ژاپن بود، ضمن اشاره به مساله کوریای شمالی گفته بود برای خلع سلاح اتمی پیونگ‌یانگ باید رویکردها را تغییر داد.

پوچ نویس های امریکا: ما با افغان ها می جنگیم!

اشاره: بی سوادی و درهم اندیشی بسیاری از ناظران امریکایی درجنگ افغانستان حیرت انگیز است. این دسته، جنگ جهانی تروریزم و شبکه های چند ملیتی در نبردگاه افغانستان را نادیده می گیرند.

ظهور بودای پنهان در مس عینک لوگر

پیکرۀ متوسط بودا از عبادتگاه باستانی مس عینک لوگر به کوری چشم ارتجاع سیاه طالبان و بت پرستان تکفیری، به موزیم ملی منتقل شد. 

واشنگتن پست: اعزام نیرو به افغانستان ممنوع!

فضای مغشوش در رابطه با افغانستان درکاخ سفید

افغانستان از حل مسایل مرزی با ایران طفره می رود.

امریکا، ایران را عامل شکست خود درافغانستان می داند.

پوتین اعتماد نامه فرستادۀ سیاسی طالبان را پذیرفت.

رئیس جمهور روسیه اعتمادنامه آقای عبدالقیوم کوچی به ظاهر سفیر کابل و در اصل ( فرستادۀ ویژه طالبان) را به تاریخ 16 مارچ 2017، پذیرفت.  پوتین در مراسم پذیرش اعتمادنامه سفرای کشورهای خارجی در مسکو، حمایت مستمر کشورش را از افغانستان به عنوان یک دولت آزاد از تروریزم و مواد مخدر، اعلام نمود.

روسیه بعد از اتحاد با طالبان، لقب «متحد کلیدی افغانستان» را کمایی کرد.

حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی، در دیدار با همتای روسی خود در مسکو، روسیه را یک متحد مهم و کلیدی در امر مبارزه با تروریسم و کمک به افزایش توانمندی ارتش افغانستان خوانده است.
در خبرنامه‌ای که دفتر شورای امنیت ملی آمده است که در دیدار اتمر درمسکو روی مبارزه با تروریسم، روند صلح افغانستان، قاچاق مواد مخدر و توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی میان این دو کشور تبادل نظر صورت گرفته است.
نیکلای پتروشوف، مشاور امنیت ملی روسیه نیز لقمه دروغ قبلی را دو باره جویده و گفته است که تماس این کشور با گروه طالبان به منظور تشویق این گروه برای پیوستن به روند صلح افغانستان تحت رهبری دولت افغانستان است.

دو داعشی ازبک دراستانبول شکار شدند

داعش هرکشور از ورژن خودش است؛ مانند طالبان درافغانستان
پلیس ترکیه از بازداشت دو تن از تروریست های داعش که درصدد انجام حمله ای "بزرگ" در شهر استانبول بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، پلیس ترکیه با هجوم به محل سکونت مظنونان وابسته به گروه تروریستی داعش در منطقه "کاغیثین" در استانبول دو تروریست ازبکی را بازداشت کرد.

شکارچی موشک‌های بالستیک آمریکا ساخت روسیه

اشاره: این نکته با اهمیت است که امریکا هیچ گاه اسرار نظامی خود را فاش نمی کند.
منابع نظامی روسیه از آماده شدن زیردریایی اتمی چند منظوره روسیه که تحلیلگران از آن به عنوان قدرتمندترین زیردریایی اتمی یک دشمن بالقوه یاد می کنند، خبر داده است.
 یک مقام نظامی روسیه اعلام کرده است که دومین زیردریایی اتمی این کشور به نام «کازان» تا سی ام مارس (دو هفته دیگر) به آب انداخته می شود.
به نوشته خبرگزاری «تاس» ساخت زیردریایی چند منظوره کازان در صنایع کشتی سازی شهر بندری سورداوینسک از سال 2009 شروع شد و دومین زیر دریایی کلاس «یاسن» و اولین نمونه ارتقاء یافته تحت پروژه « 885M» است.

اردوغان گاوهای هالندی را هم اخراج کرد!

اردوغان درپیچ یک بحران تاریخی گیر کرده است.
به گزارش روزنامه حریت، رئیس انجمن تولیدکنندگان گوشت قرمز ترکیه اعلام کرد: 40 گاو هلشتاین به این کشور بازگردانده شد.
او افزود: اگرچه این گاوها در کشور ما بسیار مورد استفاده هستند اما این گونه گاوها شروع به ایجاد مشکلات جدی کرده‌اند. ما تولیدات حیوانی از هالند نمی‌خواهیم. ترکیه به دنبال تمرکز بر گوشت گاوهای خود است. گوشت گاوهای ما از کیفیت بهتری برخوردار است!

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۷, جمعه

امریکا درافغانستان رهبری مستقیم جنگ را دو باره در دست می گیرد؟

روزنامه پولیتیکو، به حوالۀ برخی مقامات نظامی کنونی و پیشین امریکا، خبر داده است که فشار دو نالد ترمپ بر ارتش به هدف «تخریب وانهدام» گروه داعش، یک اضطرابی را در پنتاگون به وجود آورده است که امریکا قصد دارد وارد یک جنگ زمینی بی پایان دیگر شود.
این منبع نوشته است که ترمپ به زودی هزاران سرباز جنگی را به هدف نبرد با شبه نظامیان دریمن و طالبان در افغانستان اعزام خواهد کرد. اکنون فرماندهان نظامی امریکا نیازمند یافتن پاسخ به این سوال هستند که آیا در جنگ جدید، متحدان محلی خود را یاری برسانند یا آن که مستقیم رهبری جنگ را برعهده گیرند.
یک فرمانده ارشد که به تازه گی از صحنه نبرد بازگشته این سوال را مطرح کرده است: «ما تا چه میزانی می خواهیم درعراق خون بریزیم؟» ترمپ طرفدار یک «استراتیژی تهاجمی» است اما فرماندهان نظامی بدین باور اند که آن ها می توانند مأموریت تهاجمی خود را بدون بازگشت دو باره به میادین جنگ به انجام برسانند. یک افسرنظامی شامل درمباحثات پنتاگون گفته است: «شماری از یک عملیات سریع صحبت می کنند؛ برخی نیز به اجرای خزشی مأموریت جنگی نظر دارند.»

جماعت الاحرار دو سرباز پاکستان را کُشت

اندین اکسپرس به نقل از ارتش پاکستان گزارش داد که روز جمعه دو  سرباز پاکستانی دراثر تیراندازی از داخل خاک افغانستان کشته شدند. این رویداد زمانی پیش آمد که نفرات جماعت الاحرار بریک پاسگاه ارتش در ناحیه قبایلی خیبر حمله کردند. جماعت الاحرار یکی از شاخه های افراطی پاکستان است که درپوشش طالبان پاکستان فعالیت دارد. درخبرنامه ارتش آمده است که شش شبه نظامی مهاجم در حمله واکنشی به هلاکت رسیده اند.
پاکستان، حکومت کابل را متهم کرده است که از جماعت الاحرار حمایت می کند.

نامبرده هیچ نیاموزد ز هیچ آموزگار

احمد ضياءمسعود:
گرفتن چند كرسي حكومتي، يك كار استراتيژيك نيست.

مأموریت های تازه 52 B


پنتاگون بیش از 400 خلبان به همراه بمب‌افکن‌های «B-52» را برای مشارکت در عملیات هوایی نیروهای ائتلاف به عراق و سوریه اعزام کرده است.
 وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بمب‌افکن‌های «بی 52» پایگاه نیروی هوایی «مینوت» ایالت «داکوتای شمالی» به همراه 400 خلبان برای مشارکت در عملیات هوایی در عراق و سوریه مستقر شده‌اند.

هواپیمای بی 52، بمب‌افکن فراصوتی بلند برد است که می‌تواند در ارتفاع بیش از 50 هزار پایی پرواز کند.

سرزمین توحش

کمیسیاریای عالی آوارگان سازمان ملل آمارهای بسیار تکان دهنده ای درباره سوریه منتشر و اعلام کرده است 85 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند و حدود پنج میلیون نفر از مردم این کشور آواره شده اند. 11 میلیون سوری مجبور به ترک منازل شان شده اند و میزان زیان وارده به تولید ناخالص داخلی سوریه به 259 میلیارد دلار رسیده است.

تغییرات در جیوگرافیک جنگ بین افغانستان- پاکستان

آی پی پی ریفیو یک منبع دیگر پاکستانی است که از «تغییرات جیوگرافیک» درآسیای جنوبی و مرکزی شکوه سر داده و نتیجه گرفته است که به اثر این تغییرات حامیان خارجی گروه های تروریست پاکستانی که در داخل افغانستان لانه گرفته اند، فرصت یافته اند که برای آن ها کمک های مالی رسانده وبرای شان پایگاه ها بسازند. این نشریه گفته است که تهدید ها علیه پاکستان اکنون از مناطق قبایلی شمال غربی به نواحی جنوب شرقی واقع در ایالت بلوچستان دامنه گرفته است. این منبع به نقل از انستییوت مطالعات پاکستان نوشته است که تنها در سال ۲۰۱۶ تروریست های پاکستانی ۱۱۰ بار بر اهدافی در بلوچستان حمله کرده اند.

این چشم نیست، کلوخ است.

سپاسگزار از قضا وقدر، که افغانستان امروز می تواند هرکاری درحق اسراییل اسلامی در مرزهای شرقی وجنوبی خویش هرکاری را انجام داده می تواند.  به این اطلاع رسانی رسمی توجه کنید:
بر بنیاد اطلاع منابع رسمی، نفیس ذکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان به خبرنگاران گفت: ما به اسنادی دسترسی داریم که نشان می دهد داعش درخاک افغانستان حضور دارد و این مساله نه تنها برای پاکستان بلکه برای کل کشورهای منطقه یک تهدید حساب می شود. به حواله فرمایشات نفیس ذکریا، درپی حملات شدید تروریست ها در امتداد مرز های مشترک اقدامات لازم صورت داده خواهد شد.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۶, پنجشنبه

فک نیوز شورای امنیت ملی گزارش کرد.

میزبانی انگلیس دردفاع از پاکستان، کاری از پیش نخواهد برد / پیشرفت ادعا شده در مذاکرات لندن فاقد مبانی واقعی و منطقی است.
حمد بن سلمان، شاهزاده سعودی و وزیر دفاع عربستان می‌گوید که هدف نهایی ایران «تصرف مکه قبله مسلمانان جهان است.»

ایران، روس و پاکستان، دوست ما بودند که حالا «دشمن» شده اند؟

رامش «نوری» استاد دانشگاه دریک صحبت تلویزیونی گفت:  ما با امضا و با پیمان استراتژیک توانستیم روس را با خود دشمن بسازیم. ما شاهد مانور های نظامی این کشور هستیم. همچنین چین، ایران را و برخی کشورهای همجوار دیگر را با خود دشمن ساختیم.
اشاره: پیمان امنیتی درنفس خود، با توجه به نگاهی که افغانستان به آن دارد، یک ضرورت بود؛ مانند پیمان استراتیژیک با هند. این که امریکا خودش را مکلف به جنگ با طالب نمی داند و اردوی پاکستان «حمله مستقیم» برافغانستان انجام نداده؛ مبحث پیمان امنیتی را در پیچیده گی نگه می دارد. به هرمیزانی که امریکا، از اجرای تعهداتش دربرابر افغانستان، به نفع پاکستان یا نفع یک جانبه خودش، حاشیه روی کند، بدتر نتایج این فریبکاری را خودش خواهد دید. بذرخطر درافغانستان علیه امریکا درحال بارورشدن است.

لاروف: هزاران داعشی در مرز افغانستان تجمع کرده اند

اشاره: از سخنان رسمی وصریح لاوروف در باره داعش درخاک افغانستان یک نوع بوی رضایت شنفته می شود.

چرا دکترغنی وطندار لوگری خود را به زمین زد؟

نگاهی به حکومت داری شفاف دکتر غنی/ جنرال رحمن از هم دوسیه های درجه اول بسم الله محمدی است. 

زاغ امارات عرب در قندهار چنان چوب خورد که دیگر نگاهی به عقب نخواهد انداخت.

همایون عزیزی والی قندهار می گوید که نهادهای استخباراتی کشورهای منطقه در انفجار مهمان خانه ولایت قندهار دست داشته اند. عزیزی نمی گوید که شبکه های ایران، اماراتی ها را در ولایت هم مرز با هرات، چنان شوک دادند که دیگر فیل شان یاد قندهار نکند. عزیزی این حقیقت را نیز زیر می زند که امارات عرب، یکی از منابع مالی طالبان بود و حکومت دهشت وترور آن ها را که به کمک آی اس آی به صحنه آورده شده بود؛ به رسمیت شناخته بود.
شبکه ضد اطلاعاتی افغانستان، انتقام طالب سازی و تخریب بنیاد های افغانستان از سوی بی نظیر بوتو را از خودش گرفت؛ اما نوازشریف وجنرال مشرف قرضدار باقی مانده است. منطق جنگ اصلی، همین گونه است.

تعهد ترمپ برای تخلیه پس انداز های عربستان از طریق فروش آهن و باروت

اشاره: همکاری اقتصادی بین ترمپ وعربستان هیچ مفهوم دیگر ندارد./ آن ها را می ترساند تا سلاح بخرند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی تعهد کرده‎اند که همکاری‎های اقتصادی شان را افزایش دهند و جلو آنچه آن‎ها فعالیت‎های بی ثبات کننده ایران در منطقه میداند را بگیرند.
ترمپ و سلمان دیروز "چهارشنبه" در جریان دیدار شان در قصر سفید، این موضوع را مطرح کردند.
قصر سفید در یک اعلامیه گفته‎است ترمپ در این دیدار به مشارکت ستراتیژیک پایدار میان دو کشور تاکید کرد و حمایتش را از برنامه اقتصادی عربستان سعودی و امریکا ابراز کرد.
بر اساس این برنامه، سرمایه گزاری‎ها میان دو کشور در جریان چهار سال آینده به صورت مستقیم و غیر مستقیم تا ۲۰۰ میلیارد دالر خواهد رسید.

امریکا هرگز با طالبان نخواهد جنگید.

در ماه های بعد، هرگاه فشار مثلث چین، روسیه و ایران بر امریکایی ها در افغانستان به یک خطر بدل شود، ممکن است قتل عام از طریق ربات های هوایی علیه طالبان اتفاق بیفتد.
درین حال، دو سناتور ارشد امریکایی خواهان اعزام نیروهای بیشتر کشور شان به افغانستان شده‎اند.
جان مک کین و لیندسی گراهام گفته‎اند عدم اقدام بر ضد گروه طالبان از سوی نیروهای امریکایی، باعث می‎شود که این گروه دوباره شکل گیرد.
این سناتوران، برای پایان دادن به وضعیت فعلی افغانستان، خواهان اعزام نیروهای بیشتر کشور شان به افغانستان شدند.

«امارت اسلامی» پایه مردمی دارد

بر اساس گزارش روزنامه انترنشنل بیزنس تایمز، ولسوال کُشک کهنه ولایت بادغیس گفته که طالبان مسلح دو جنگل را در این ولسوالی که ساحه تقریباً ۳۲ هزار هکتار زمین را در بر می‎گیرد، در جریان پارسال از نزد مردم گرفتند و حاصل پسته را خود شان برداشتند.

به نقل از روزنامه، طالبان همچنان در ولایت بدخشان، لاجورد را و در سایر ولایت، معادن مختلف را به صورت غیر فنی استخراج می‎کنند و سنگ‎های به دست آمده را به خارج از افغانستان صادر می‎کنند.

خطر خروج ترکیه از ناتو

با افزایش تنش‌ها میان ترکیه و هلند، آلمان دربارۀ امکان خروج آنکارا از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هشدار داده است.
اورزولا فن در لاین، وزیر دفاع آلمان، چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت تعامل با ترکیۀ خارج از ناتو به مراتب سخت‌تر از سروکار داشتن با ترکیه‌ای است که عضو ناتو است.  
وزیر دفاع آلمان همچنین گفت برلین نباید بسیاری از ترک‌ها را که خواستار افزایش قدرت رئیس‌جمهور در همه‌پرسی پیشِ رو نیستند، به حال خود رها کند.
فردوس «آریایی» نباید تمثال شکسته گی و اهانت برخویش را روی موج شبکه مجازی قرار می داد. او باید نگاره های غم انگیز خود را بعد از گرفتن انتقام؛ یک جا با تمثال های طرف مقابل پخش می کرد. فردوس آریایی، نه لنگ است؛ نه «میذوف» ونه ناتوان. فردوس آریایی اشتباه کرد.

ناله غم در پایتخت داعش

به گفته وبگاه خبری «قاسیون» وابسته به مخالفان سوریه، عناصر داعش از طریق بلندگو در معابر عمومی شهر رقه اعلام کرده اند که شهر، منطقه نظامی است و اهالی باید زنان و کودکان را از شهر خارج کنند.
گفته می شود که داعش قهوه خانه ها را در محلات شرقی شهر تعطیل کرده و اقدامات مقدماتی برای مقاومت در برابر حملات قریب الوقوع به شهر انجام داده است.

بی حکمت نیست؛ دجال به چین می رود

با 1500 نفر، ده طیاره، و آشپزخانه و حرم 
ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان که اخیرا سفر تاریخی خود را به کشورهای آسیایی آغاز کرده، امروز وارد چین می شود تا با مقامات این کشور درباره روابط دوجانبه و تحولات بین المللی صحبت کند.

پادشاه عربستان اخیرا به ژاپن سفر کرد. وی در این سفر نشان عالی ژاپن را از امپراتور این کشور دریافت کرد. چین پنجمین مقصد سفر دوره ای پادشاه عربستان به آسیا است.

کودتای دوم در ترکیه ناگزیر پلان گزاری خواهد شد.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از برخی منابع و مقامات که نام آنها را فاش نکرد، نوشت ترکیه برنامه همکاری 2017 ناتو با کشورهای غیر اروپایی شامل مراسمات سیاسی، پروژه‌های اجتماعی و تمرینات نظامی را متوقف کرده است.
این منبع ضمن ابراز تاسف از تنش‌های اخیر میان ترکیه با برخی کشورهای اروپایی و تاثیر آن روی همکاری‌های ناتو با اعضایش، گفت: «روی ترکیه و ارتیش به عنوان شرکایمان برای حل کردن سریع اختلافاتشان حساب می‌کنیم.»

یک دیپلمات ارشد در ناتو تاکید کرد هرچه این تنش‌ها مدت زمان بیشتری ادامه یابد، میزان برنامه‌های لغو شده و مراسمات به تعویق افتاده میان ناتو و ترکیه بیشتر خواهد شد و این به معنی مشکلات مضاعف است.

عکس الحرکت اوضاع در منطقه

روسیه در خاک ترکیه- قلمرو آسیایی ناتو- دستگاه های استراتیژیک اس 400 مستقر می کند.

عربستان غم نسل جدید طالب - داعش در ننگرهار را خورده است.

ساخت سومین و بزرگترین دانشگاه اسلامی عربستان در جلال آباد با هزینه ۵۰۰ میلیون دلار
کار ساخت سومین و بزرگترین دانشگاه اسلامی با هزینه ۵۰۰ میلیون دلار از سوی عربستان در ۱۵ کیلومتری حاشیه شهر جلال‌آباد جریان دارد.
این دانشگاه که در زمینی به وسعت ۱۶۰ هکتار ساخته می‌شود و ظرفیت بیش از ۱۰ هزار دانشجو را خواهد داشت کار ساخت دیوار محوطه آن رو به اتمام است.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۵, چهارشنبه

دولت فاسد یا جامعه فاسد؟


اسد «بودا»

مکتب با سلاح کوت طالب

از نمایه فخرالدین قاریزاده
از یک مکتب خصوصی در ولایت ننگرهار، هفت قبضه راکت‌انداز آر‌پی‌جی۷، چهار میل دهشکه، دو میل کلاشینکوف، ۱۴ پایه مخابرۀ دوربرد، یک لک و ده هزار دالر امریکایی پول نقد، هزاران فیر مرمی و سه پایه کمرۀ فلم‌برداری بدست ماموران امنیت ملی افتاده است.

جنرال ویژه

جنرال دوستم ديشب از دختري به نام ربابه كه نميتواند با دستانش نقاشي كند و با گرفتن قلم به دهانش نقاشي ميكند تقدير كرد. او کاری کرد که هزاران حاجی و میلیون های ریشدار نماز خوان حتی درمخیلۀ شان هم خطور نمی کند. 

ایران، 200 خلافکار را به دامن افغانستان ریخت

ایران، از افغانستان افراد سیاسی تحت پیگرد تحویل می گیرد؛ عوضش لاش وجنایتکار تحویل می دهد.

استایل ارتجاع به دختران مکاتب

عوامل اطلاعاتی طلاپرستان سعی کرده اند برای دختران مکاتب درافغانستان استایل تعیین کنند. ارتجاع عرب و پاکستان اکنون به جراحی فرهنگ و رسوم معتدل درجامعه ما چنگ انداخته اند. نره خر های ریشو در مساجد که برای «نوروز» حط و نشان شرعی می کشند؛ ازین پس بوی گند افکار وسلایق شان بیشتر خواهد شد. به ارواح خبیثه عرب و کفن پوشان مذهبی نه بگویید.

یک بزرگوار می گفت: جنرال ضیاء الحق رحمت الله علیه!


بعد از 25 سال، هنوز خنجر آی اس آی در قلب دولت، حکومت، اردوی ملی و پارلمان فرو رفته است. 

ماجرای صیغه در مشهد؛....کار به اینجا کشیده

گزارش تکان دهنده روزنامه گاردین از بازار سکس توریسم مذهبی در مشهد

ترکیه اس 400 به قرض می خرد!

ترکیه پوستین ناتو را کم کم از شانه اش دور می کند.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۴, سه‌شنبه

خرافه زاده ها به خبرنگاران حمله کردند.

تمیم اخگر و نصرت پارسا، خبرنگاران رادیو آزادی، زمانی که برای تهیه گزارش به دنبال پیدا کردن آدرس خانه «آغا صاحب تایمنی»  تعویذ نویس  واحمق ساز مشهور کابل بودند، مورد لت و کوب پسر و نزدیکان وی قرار گرفتند.
وزارت امور داخله از بررسی این رویداد خبر می‌دهد و اما آغا صاحب تایمنی گفته است، زور هیچ مقام دولتی برای وی نمی‌رسد.

تروریست های چینایی در نورستان جا به جا شده اند.

هارون «سمرقندی» گزارش کرد.

شکست سیاسی و «جهاد» از افغانستان چی جور کرد!

مصطفی «فرزادا» به نقل از شهید «ثاقب» نوشته است:
استاد سياف در ايّام جواني.
بارزترين نمود عقبگرد ما!

پیشدستی برای گرفتن «زمین» داعش

به گزارش خبرگزاری آناتولی، به نقل از یک افسر عالی رتبه عراقی ، دو هزار سرباز تازه نفس آمریکایی روز دوشنبه وارد پایگاه نظامی الانبار شدند. به گفته این افسر عراقی که نخواست نامش فاش شود، این تعداد نیروی پیاده نظام آمریکایی قرار است در عملیات نظامی آینده علیه داعش از نیروهای عراقی پشتیبانی کنند.

سلطان ترور به گفتن این سخنان مجبور شده است.

اشاره: دجال سعودی با 1500 خشم وخدم به جاپان رفته.
ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی در دیدار با نخست‌وزیر جاپان گفته است: «تروریسم بزرگ‌ترین تهدید برای کشورها و جهان است و ما شرکای اساسی در موضوع مبارزه با تروریسم هستیم. ما همچنین خواهان افزایش همکاری‌های بین‌المللی و تلاش جدی برای نهادینه کردن فرهنگ گفتگو میان پیروان ادیان مختلف و تقویت روحیه مدارا میان ملت‌ها هستیم.»

گلوی امنیت ملی درچنگال «ستون پنجم» است.

کله جنرال های ملبوس وزارت دفاع، مغز عملیاتی اپرات امنیت ملی را ندارند. آن ها حضور امنیت ملی را «تداخل وظیفوی!!» می دانند.

استاد عطا! «جبن سیاسی» از جبن تاریخی جدا نیست.

به غیر از احمد شاه مسعود، کدام یکی از میراث گیران سیاسی واقتصادی وی، از خلیلزاد و کرزی شروع، تا به دکترغنی، تملق و«جبن سیاسی» از خود نشان نداده اند؟ 

نداشتن «اخلاق سپورتی،، سر این آقا را به باد داد.

بدنسازی که زنش را می زد، با چاقوی پدر زنش کشته شد.

کابل به مسکو امتیاز می دهد

124 پروژه پولساز در انتظار شماست!

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۳, دوشنبه

پیمان اهل تسنن عراق برای متحد نشدن با ایران

در نشستی با حمایت عربستان و ترکیه در استانبول توافق شد.
یک سیاستمدار بارز عراقی در این باره به العرب خبر داد: «این تحرک منطقه‌ای حمایت بین‌المللی دارد و هدف از آن وحدت تلاش‌های سیاسی اهل تسنن در عراق و محروم کردن ایران از هر گونه اتحاد با اهل تسنن بود.» منابع آگاه به العرب گفتند که طبقه سیاسی سنی در عراق با شرکت در این نشست آن هم در آستانه انتخابات می خواهد این پیام را به احزاب شیعی عراقی بدهد که ما می توانیم دور هم جمع شویم و به اجماع برسیم و حمایت منطقه ای و بین المللی بزرگی هم پشت سر خود داریم. به گفته این منابع، حاضران در این نشست توانستند این وعده را از کشورهای حامی بگیرند که آنها 30 میلیارد دلار امریکا برای بازسازی استان های سنی نشین که در پی جنگ ویران شدند، بپردازند. 

تحقیق: انسان زمین به وسیله موجودات دیگر، کاشته شده است.

اطلاعات وفرضیه های تازه علمی، بنیاد ایمان وفلسفه را بر می اندازد.

دانشگاه وحشتناک ننگرهار: زنده باد طالبان

این نخستین بار است که دکتر ها گلوی مریضان را قطع می کردند.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۲, یکشنبه

کشف ساختمان متعلق به موجودات فضایی در مریخ / فیلم

کلیک کنید: 

گوانتامو جای مناسب است.

به گزارش شبکه ای بی سی، جف سشنز، دادستان کل آمریکا در در پاسخ به سوالی درباره این که آیا وی و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا تمایلی به تعطیل کردن زندان گوانتانامو دارند گفت: خب باید بگویم که من موافق این کار نیستم. من قبلاً چند بار تحت عنوان سناتور به آنجا رفته ام و آنجا را جای مناسبی برای نگه داشتن این نوع مجرمین خطرناک می دانم. ما پول خیلی زیادی برای ترمیم این زندان صرف کرده ایم و من این دیدگاه را دارم که زندان گوانتانامو یک مکان "کاملا قابل قبول" است. من فکر می کنم حقیقت این است که در بخش عمده انتقادهای وارد شده به آن کاملاً غلو شده هستند.

جنگ های جهانی زمانی شعله ور می شوند که موازنه زیستی برهم می خورد.

سازمان ملل متحد روز شنبه هشدار داد جهان با توجه به وجود 20 میلیون گرسنه و افرادی که در سه کشور آفریقایی و یمن از سوء تغذیه رنج می برند با بدترین بحران انسانی بعد از جنگ جهانی دوم رو به رو است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک،  استفان اوبراین معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه گفت: « سازمان ملل متحد هشدار می دهد جهان با وجود بیش از 20 میلیون نفر که در این چهار کشور با گرسنگی رو به رو هستند با بدترین بحران انسانی بعد از جنگ جهانی دوم رو به رو است ».

می توانید به این نوع خبرها اعتماد کنید؟

پلیس آلمان می‌گوید، توانسته است با حضور پرشمار نیروهای امنیتی مانع از یک حمله تروریستی در شهر اسن شود. نیروهای پلیس یک مرکز خرید را در این شهر بستند. بر اساس اطلاعات محافل امنیتی آلمان، این حمله احتمالی قرار بود توسط اسلام‌گرایان انجام شود. رادیوی "وست‌دویچه" گزارش داده که یک نفر از خارج از کشور و مرتبط با گروه "دولت اسلامی" (داعش) مأموریت انجام حمله‌ای با مواد منفجره در اسن را داده و طرز ساخت بمب را از طریق شبکه‌های اجتماعی ارسال کرده بود. به گفته پلیس آلمان اقدامات امنیتی در پی یک "تهدید مشخص" صورت گرفته است.

اسرائیل درخطر است؟

پیک نت: از جمله اخباری که سانسور میشود توسط رسانه های اروپائی و امریکائی، بازگشت روس های مهاجر به کشورشان است. آن ها عمدتا از اسرائیل و کشورهای اروپائی و حتی از امریکا به روسیه باز می گردند. هفته گذشته آمار این بازگشت در سال گذشته (2016) را روزنامه ايزوستيا نزديك به ١٥٠ هزار اعلام کرد که عمدتا اين از كشور هاى اروبايى به روسیه بازگشتند. این مهاجرین پس از فروپاشی اتحاد شوروی روسیه را ترک کرده بودند.
ایزوستیا از قول يك مقام روس اعلام کرد که موج بازگشت بی وقفه رو به افزایش است و دولت روسيه همه گونه امكانات و وسائل زندكى آنها را تأمين مى كند. (عکس بازگشت مهاجرین روس از اسرائیل)

باج دهی اولویت است یا بازگشت رحمت الله «نبیل» به امنیت؟

شما دست اپرات امنیت ملی را از همه جا کوتاه کرده اید؛ اگر خدمت به آی اس آی درخون تان نیست؛ پس چه رازی در میان است؟

موتر انتحاری از قبل درشفاخانه جا به جا شده بود.

نظیفه «ذکی» عضو مجلس نماینده گان:
"من در قرول چهار صد بستر بودم مگر از بیرون هیچ گپی نبود موتر مواد انفجاریه از قبل در داخل تبعیه شده بود چند نفر نیز از قبل بنام داکتر استخدام شده بودند این ریاست کشف وزارت دفاع چه شد این ریاست استخبارات چه شد و این ارگان‎های کشفی چه شدند که این‎ها نتوانستند از قبل کشف کنند؟"
مگر اظهارات دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع بر زخم های مردم نمک می پاشد. وی می گوید تحقیقات شروع شده:

"آن‎ها تحقیق می‎کنند که همه جوانب قضیه را روشن بسازند که این قضیه چطور پلان شده و چطور به وقوع پیوسته از کجا آمدند، چه قسم آمدند، پیش از پیش آمدند بعد از تحقیق کمیسیون باید نتایج شان اعلان شود پیش از این که کمیسیون نتایج خود را اعلام کند من در مورد چیزی گفته نمی‎توانم."

حمله به زائران ایرانی در سوریه؛ 44 کشته

جز رومد جنگ در زمین سوریه متلون می شود.

ایرانی ها تازه فهمیده اند: پوتین به ما خنجر می زند!

ایران و روسیه به سایه های همدیگر در سوریه مشتبه شده اند. میدان سوریه هوای تغییر دارد.

نیش دندان حنيف اتمر به سوی روسیه و چین

از زمان اعلام حمایت علنی روسیه- ایران از طالبان و مشارکت چین با این مثلث، داعشی که از راه افغانستان عبور می کند، درآینده فقط با آدرس های بومی خویش درشش کشورآسیای میانه به شمول چچینستان، انگوشتیا وداغستان در روسیه وحاشیه های مرزی چین سروکار خواهند داشت.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۱, شنبه

هند: حملات برافغانستان از خارج هدایت می شود.

به گزارش روزنامه «دکن هرالد» چاپ هند

امریکا هم به نعل میزند هم به میخ/ پس چرا درافغانستان بن بست نیاید؟

درحالی شماری از اعضای کنگره امریکا تلاش هایی را به هدف محکومیت پاکستان به خاطر حمایت و صدور تروریزم به راه انداخته اند، جنرال های ارشد امریکا ساز دیگری می نوازند.
روزنامه پاکستان نیوز سرویس گزارش کرد که جوزف ووتل فرمانده امریکایی روز پنجشنبه در نشست مجلس سنای آن کشور گفته است که پاکستان در عملیات پیکار با تروریزم، برضد شبکه حقانی «اقداماتی انجام داده است.» وی به کمیته خدمات نظامی مجلس اظهار داشت که سیاست هندی ها معطوف به انزوای دپلوماتیک پاکستان «مشخصاً آزاردهنده» است و این می تواند جنگ هسته ای در جنوب آسیا را شعله ور کند. 

دکترناشر رهبری کشتار در 400 بستر را برعهده داشت

از برگه صبور رحیل

اولویت کنونی برسر «زمین» خلافت داعش است.

جوزف وتال، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا، روز پنجشنبه 9 مارس گفت که نیروهای ایالات متحده برای برقراری امنیت، ثبات، کمک به سوری‌ها و نظارت بر روند انتقال مسالمت آمیز قدرت در سوریه،  برای مدتی طولانی در این کشور باقی خواهند ماند.
وی در بیانیه‌ای تاکید کرد که اوضاع کنونی سوریه نیازمند حضور موثر و قوی آمریکا در این کشور است و هیچ ضرورتی وجود ندارد که نیروهای آمریکا پس از شکست داعش سوریه را ترک کنند.

حرف دقیق مقامات روسیه در مورد طالبان

وزارت خارجه روسیه در باره نگرانی‌های اخیر مبنی بر حمایت این کشور از گروه طالبان واکنش نشان داده و گفته که هدف از تماس دولت روسیه با طالبان "مشروعیت" بخشیدن به این گروه نیست بلکه ققط به منظور تأمین امنیت اتباع روسی و روند صلح افغانستان است. وزارت خارجه روسیه سخن دقیق گفته است؛ تاریخچه و فلسفه اصلی پدیده یی به نام طالبان اثبات کرده است که آن ها چیزی بیشتر از ابزار «جنگ نیابتی» نبوده و نیستند.

ترافیک سفر سیاسی به مسکو

درپی سفر اردوغان و ناتانیاهو، اینک وزیر خارجه آلمان به دیدار پوتین در مسکو رفت!

دی هیل: معامله امریکا با طالبان شدنی نیست.

الکس گیلو و احمد محبی از مرکز مطالعات بین المللی و استراتیژیک
 

عقب نشینی کابل در دفاع از ساحه باستانی مس عینک

حوزه باستانی ومعدنی مس عینک درمحاصره تروریستان است.

تشنه گان «اکسپت» درنقش «فیس بوک» تکان ها

امروز یکی از دوستانی که در محیط غربت همانند بسیاری آدم ها، خودش را از شاخداران عرصه ادب، فرهنگ و دانش به حساب نمی آورد؛ با آهنگی آرام و طنز گون، چنین گفت: بعضی از کاربران شبکه اجتماعی که از اوایل شروع فصل جاذبه های فیس بوکی، به هرطرف «ریکویست» دوستی می دادند و برای « اکسپت» شناخته و نا شناخته شب و روز درعطش وبی تابی به سر می بردند؛ اکنون که شماره سیاهی لشکرشان فزونی یافته و گمان برده اند که بسیار مهم شده اند، برای ارضای حس استغنای فرضی و جعلی، به هیاهوی تازه ای چنگ زده اند و پیوسته اطلاعیه های «فیس تکانی!!» صادر می کنند. 

بی پروایی روسیه به غروفِش امریکا

وزیر خارجه روسیه درجریان دیدار با وزیرخارجه آلمان  اظهار داشت: جهان آشکارا در حال ورود به دوران پسا غربی شدن است. دوران مدرنیتزه شدن رخ نداد و رخ نخواهد داد ما باید به یک جهان چند قطبی عادت کنیم و همه بازیگران محوری باید مسئولیتی جامع در قبال صلح و امنیت را درک و برعهده بگیرند. سرگئی لاوروف گفت: کشورهای جهان باید مسئولیت جامعی را برای توسعه در جهان برعهده بگیرند.

جنگ روسیه - امریکا برسر پایتخت داعش

 خبرگزاری نووستی روسیه نوشت: سخنگوی ارتش آمریکا اعلام کرد که واشنگتن تصمیم دارد 400 سرباز دیگر به سوریه بفرستد تا از در عملیات آزادسازی رقه، پایتخت خلافت خودخوانده داعش در سوریه شرکت کند.
جان دوریان، سخنگوی نیروهای ائتلاف تحت امر آمریکا گفت که حضور این نیروها در سوریه موقت خواهد بود.
از اکتبر 2015 سربازانی از نیروهای ویژه آمریکا در سوریه حضور یافته اند تا به نیروهای کرد موسوم به "سوریه دموکراتیک" مشورت و آموزش دهند.

دفاع پیشاپیش روسیه از ایران

خبرگزاری «اینترفکس» روسیه روز پنج شنبه به نقل از یکی از مقامات روس نوشت آزمایش موشکی توسط ایران، ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل یا توافق هسته ای نیست.
این مقام وزارت خارجه روسیه گفته است که نه قطعنامه 2231 شورای امنیت و نه توافق هسته ای ایران و گروه 1+5، تهران را از آزمایش موشک های بالستیک منع نکرده است.

دونالد ترمپ ایرانی، وارد صحنه می شود

سپاه پاسداران مشابه کانسرواتورهای کاخ سفید، ترمپ ایران را دو باره روی صحنه می آورد.

پی آیند این اقدام امریکا ناگوار خواهد بود.

دولت جدید آمریکا در ادامه سیاست ضدروسی باراک اوباما رئیس جمهوری سابق این کشور در مخالفت با عملیات روسیه برای سرکوبی گروههای تروریستی در سوریه، مسکو را به نشست بین المللی ضدداعش در واشنگتن دعوت نکرد. مقام آمریکایی خاطرنشان کرد که روسیه عضو ائتلاف بین المللی مبارزه با گروه تروریستی داعش نیست و به اجلاس واشنگتن دعوت نشده است.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۰, جمعه

چرا تعداد کتاب های گلبدین پرسش برانگیز شده؟

دکترسمیع «حامد»، دکتری که می تواند با یک یادداشت کوتاه، استخوان های یک آدم یا یک فرقه را آرد کند.

همرکابی خنده آور سرور دانش با طالبان

سرور دانش:
طالبان اعتراف دارند كه با شهيد كردن مزاري، اشتباه بزرگي را مرتكب شده و پرونده خود را سياه كرده اند.

مشهورسازی داعش از سوی نیوریورک تایمز

درشرق افغانستان مردم به تباهی رفته اند و قوای بین المللی هیچ کاری نکرده اند.

دروغی به مقیاس گستره تاریخ

حاجی الماس :
هدف جهاد ومقاومت ما کسب قدرت نبود.
خبر واصله از کانال جنبش ملی به رهبری جنرال دوستم به گزارشنامه افغانستان مشعر است که گزارش قبلی در مورد خلع سلاح نفرات جنرال دوستم از سوی دسته جات عملیاتی امنیت ملی مشکوک بوده و چنین چیزی اتفاق نیفتاده است. 

پروژه داعش شکست خورده و اکنون اولویت برای گرفتن «زمین» داعش است

بلندپایه‌ترین مقام نظامی آمریکا در خاورمیانه به کنگره ایالات متحده گفته است که برای کمک به آموزش و مشاوره به نیروهای افغانستان، احتمالا نیروهای آمریکایی بیشتری در افغانستان لازم است. البته درافغانستان زمینی درکار نیست و قلمرو خلافت در بین عراق وسوریه است و جنگ درهمان جا شعله ور می شود. خیلی امکان دارد که روسیه، چین وایران با شروع جنگ امریکا برای پیشدستی به هدف گرفتن قلمرو خلافت «بغدادی» از ایران و روسیه، فشار برمحور افغانستان را افزایش دهند.

«فرزند افغان» رها شده از زندان، عامل داعش بود

شکور دادخواه آن سارنوال ارتباطی داعش- طالب اکنون درکجاست که دهانش کف می کرد و به دستورکرزی، درتحفظ جنایتکاران عرق می ریخت؟

چهل دانشگاه در هند، رشته زبان فارسی را تدریس می‌کنند.

 به گزارش اپیک تایمز، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی‌نو ضمن بیان این مطلب گفت « ما هندی‌ها به زبان فارسی نیاز داریم؛ چون بخشی از هویت تاریخی ما مربوط به این زبان است. »
به گزارش ایسنا، مهدی باقرخان از مهمانان دعوت شده به جشنواره بین‌المللی شعر فجر، دیروز ۱۷ حوت در نشست هم‌اندیشی استادان زبان فارسی که در قطب علمی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، افزود : زبان فارسی متعلق به کل شبه قاره است و بیش از ۸۰۰ سال زبان رسمی و دیوانی کشور هند بوده است؛ به طوری که آثار زیادی از آن هنوز در زبان اردو و هندی دیده می‌شود.

نتانیاهو: ایران ۲۵۰۰سال دشمن یهودیان است ؛ پوتین: از مسائل روز حرف بزنیم

به گزارش رسانه‌ها، آقای پوتین در دیدار با صدراعظم اسرائیل، عید یهودی پوریم را به آقای نتانیاهو تبریک گفت. نخست‌وزیر اسرائیل هم در پاسخ گفت که یهودیان پوریم را جشن می‌گیرند چون پرشیا (ایران)  “موفق نشد یهودیان را نابود کند ” و اضافه کرد که “امروز هم وارث پرشیا، ایران، تلاش دارد دولت یهودیان را نابود کند”.
رئیس‌جمهوری روسیه هم در پاسخ گفت که این وقایع ۲۵۰۰ سال پیش رخ داده است و “حالا در دنیای متفاوتی زندگی می‌کنیم” و گفت که درباره مشکلات روز در منطقه صحبت کنند.
در این دیدار بنیامین نتانیاهو گفت که مبارزه با تروریسم اسلامی سنی که از دولت اسلامی و القاعده می‌آید، پیش‌رفت چشم‌گیری داشته است و روسیه سهم زیادی در این مبارزه دارد.
نخست‌وزیر اسرائیل در عین حال گفت که ایران در حال انتشار “تروریسم اسلامی شیعی” است و هشدار داد تا وقتی که ایران در سوریه حضور دارد، صلح در آن‌جا برقرار نخواهد شد.
عربستان میانجیگری چین در رابطه با رژیم ایران را رد کرد. سفیر عربستان در چین در واکنش به میانجیگری چین برای حل اختلافات میان تهران و ریاض گفت که رژیم ایران غیرقابل تغییر و غیرقابل علاج است.

اردوی ملی نباید صرفاً گارنیزیون کوچک امریکا باقی بماند

سکوت امریکا وناتو در قبال کشتار کابل/ پیمان امنیتی با امریکا می تواند در پارلمان افغانستان بازبینی شود.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۱۹, پنجشنبه

نماینده امریکا: ایران را از سوریه بیرون می کنیم.

امریکا در تسخیر قلمرو داعش (درحال فروپاشی) سریع وارد عمل شده است. 

دروغی به بزرگی صد ستار مراد

ستار مراد رييس كميته سياسي جمعيت:
جمعيت اسلامي از آمدن حكمتيار صاحب و آمدن آرامش در كشور استقبال مي كند.

به این می گویند بلهبلهبلهبلهبلهبلهبهله افغانی

توتهء ازسخنرانی کرزی درمحفل یادبود ازمارشال فهیم:

سازماندهی خیزش علیه روسیه از محور هرات

محاصره محور افغانستان از سوی روسیه، ایران، پاکستان و چین، اگر با زور و مخارج عظیم عملیاتی شکسته نشود، سرنوشتی بدتر از اتحاد شوروی در انتظار ناتو و امریکا خواهد بود.

دست آورد گزمه نهی از منکر در جزیره جهانی فحشا

ملاعمر عراق وقتش پوره شده است.

منبع اطلاعاتی: الغدادی در بیابان پنهان شده است.

اردوغان: نمی‌ توانی ۵ گوسفند را هم اداره کنی!

اردوغان درصدد احیای امپراتوری- دکتاتوری کامل است.

من مخالف استفاده از حجاب در اماکن عمومی هستم.


ماری لوپن اگر در فرانسه 
رئیس جمهور شود!

ترجمه و تدوین از منابع فرانسه

 ژاله نیاکان

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۱۸, چهارشنبه

فخرالدین قاری زاده نوشت

دو رویداد متفاوت در کابل!
در شفاخانه چهارصد بستر جوی خون جاری شده؛ اما اینجا در سرک ساختمان سابق شورای ملی یک وکیل ولایت های جنوبی اتن ملی به راه انداخته و محافظان اش را می رقصاند. انعکاس صدای دهل شان توسط بلند گو ها نیز سخت ساکنان دور بر این منزل را می آزارد.

جنرال دوستم به جنبشی ها: علیه من شریک توطئه شده اید!

 ارگ کابل شاکر «کارگر» را جانشین جنرال دوستم در نظر گرفته است.

ضرورت ایجاد پایگاه «اویغورها»ی اسلامی درافغانستان

اشاره: افزون بر دیدار هیأت سیاسی طالبان با رهبران چین، گزارش هایی هم در مورد کمک نظامی چنین به تروریزم مواصلت کرده است.

احیای پادشاهی «روبل» در شرق اکرائین

دولت «روسیه نوین» کنار گوش ناتو وامریکا

مقاله وزیر خارجه اسبق آلمان

اتحادیه اروپا در خطر فروپاشی است!
(این مقاله در Project-Syndicate منتشر شده است. عکس: فیشر درکنار همسر ایرانی اش)

تیغ واشنگتن پست علیه ایران تیز شده می رود

درسطح مقامات بالایی کنگره امریکا در مورد درگیری مستقیم با ایران صحبت روان است.

برقطعات جنرال دوستم درکابل حملاتی صورت گرفته

فیصله خلع سلاح قطعات جنرال دوستم در جلسه تمام رهبران حکومت و سران جهادی به خصوص «شورای حراست» صورت گرفته است.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۱۷, سه‌شنبه

دختری به خاطر «دوست پسر» حاضر شد خانواده اش قتل عام شوند!

گزارش نویس ( ایرانین هیستوری) در وصف این دهشت، ترکیب «انحطاط تمدن» را به کار برده است؛ اما این به هیچ وجه اسرار وهم ناک عشق را ترجمانی نتواند کرد.

کشف نسخه خطی 700 ساله غزلیات حافظ در هند

نسخه نفیس دیوان حافظ گویا جزو کتابخانه شخصی و محرم راز عاشق پیشه ترین پادشاه تاریخ- شاه جهان- پسراکبر شاه، از سلسله داران مغل بوده است. همو بود که تمام دارایی هند را برای ساختن تاج محل عشق هزینه کرد.

من ازین گزارش سردر نیاوردم

نشریه پبلیک فایننس انترنشنل مقاله را در مورد پیشرفت‎ها در بخش اصلاحات اقتصادی در افغانستان به نشر رسانیده تحت عنوان آی ام اف یا صندوق وجهی بین المللی افغانستان را به سبب پلان اصلاحاتی اش مورد تحسین قرار داده‎است. به نوشته نشریه، قرار است افغانستان به سبب پیشرفت‎های قناعت بخشی که در برنامه اصلاحاتی اش به آن دست یافته‎است، ۶ میلیون پوند اضافی از آی ام اف به دست آورد.

آن حرام زاده نوروز ستیز، را پیام دهید که اندرین باب از نظر شریعت نظر دهد.

عربستان 5 میلیون مهاجر را می تواند بیرون بیاندازد؟

این مقاله پیام می رساند که طلاپرستان خیلی دیر از خواب بیدار شده اند. اندام های درونی عربستان محتاج مرمت، شکسته شدن و جراحی است.

نوسان ترمپ بین شیرینی و مرچ سرخ

دموکرات های آمریکا می گویند، حرف های اخیر دونالد ترامپ درباره شنود مکالماتش در برج ترامپ نشان می دهد که به رغم درست یا غلط بودن این ادعاها او به دردسر افتاده است. اگر این بیتابی های ترمپ یک نوعی سازۀ اطلاعاتی با ارگان جاسوسی امریکا باشد، یک کش وقوس بی ضرر درانتظارش خواهد بود؛ اما اگر به قول معروف با شبکه های استخباراتی «کوردینه» نشده باشد؛ آینده اش «مرچ سرخ» خواهد بود.

احتمال حمله امریکا به سپاه قدس در یمن

حوثی های شیعه اکنون با استفاده از قایق های کنترل از راه دور علیه عربستان استفاده کرده است. 

سردار نقدی عراقی، تاوان نقد گویی هایش را می پردازد.

قوماندان بسیجی ها درایران، گفته بود که محمد خاتمی از پادشاه سعودی پول گرفته!

اردوغان «خسته وافسرده وزار» راهی مسکو می شود

روسیه، اردوغان را درتنگنای سختی قرار داده است. 

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۱۶, دوشنبه

فیلم «مارکس جوان» به سرمایه سه کشور سرمایه داری!

« رائول پک» سازنده فیلم «مارکس جوان»: ما هفت، هشت سال روی فیلمنامه  کار کرده ایم ، می دانیم   چه کرده ایم.
یونگه ولت- ترجمه رضا نافعی

این حوادث همه اش اجزای تاریخ اند.

از گفت وگوی سیدفاضل سانچاره کی با دکتر غنی برسر گزینش وزیر جدید اطلاعات و فرهنگ چنین مستفاد می شود که دکترغنی اشتهای رفیق ما را خراب کرده است. دکترغنی درنقش یک ابر ستاره فرهنگ واطلاعات، مآمور آتی خود برای وزارت اطلاعات وفرهنگ ( سانچاره کی) را استفهام و ارزیابی کرده و آنگاه گفته است که از وزارت خلاص، ریاست رادیو تلویزیون ملی را برایت پیشنهاد می کنم!
به گزارش «تابناک»؛ جنرال «قمر جاوید بجوا» فرمانده ارتش پاکستان به تازگی در گفت وگویی تإکید کرد، تعاملات قوی دفاعی بین ایران و پاکستان در خدمت صلح و ثبات منطقه است. وی که با مهدی هنردوست، سفیر ایران در پاکستان ملاقات نموده، بیان کرده است: همکاری‌های نظامی بین ایران و پاکستان، تأثیرات مثبتی بر ثبات و صلح در منطقه خواهد داشت.
وی گفت ارتش پاکستان اهمیت و ارزش زیادی برای روابط دوجانبه تاریخی میان دو کشور برادر قائل است که به هیچ وجه این روابط نمی تواند مورد مصالحه قرار بگیرد.

آیا ناسا ازکره ماه بیرون رانده شده است؟

آیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده‌اید که چرا انسان در سال‌های اخیر،‌ دیگر به کره ماه بازنگشت؟ علت اصلی عدم بازگشت ناسا به کره ماه چه بود؟ 

خواندن پنج شش اثرتاریخی برای کرزی چه زحمتی دارد؟

محمداکرام «اندیشمند» نویسنده چندین اثر سیاسی و تاریخی

منتظر سپاهیان پوتین به حریم لوکاشنکوی متمرد باشید.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس در یک ماراتن مطبوعاتی هفت ساعته و در کنفرانسش تیترهای رسانه ها را ساخت. او آشکارا آینده اتحادیه اقتصادی اوراسیا به رهبری روسیه را زیر سوال برد و عنوان کرد که رابطه مسکو ـ مینسک دیگر تضمین شده نیست.
در واقع او روشن کرد که کرملین قادر نخواهد بود اراده و تسلط خود را تحمیل کرده و بلاروس را از ایجاد تنوع در لیست شرکای خارجی اش منع کند. علاوه بر این، لوکاشنکو اذعان کرد که نفت روسیه نمی تواند وفاداری مینسک به کرملین را بخرد چرا که «آزادی را نمی توان با پول اندازه گرفت» و «ما راه حلی پیدا خواهیم کرد». چنین تمردی مسکو را متحیر کرده چرا که از نظر برخی کارشناسان، روسیه به دنبال حفظ حوزه نفوذش در فضای پس از دوران شوروی است.

داعش/ دنیای غرب به دام خودش افتاده است

پرسش سرخ این است که کشورهای غربی هنوز ویزای شهروندان داعشی خود را بی اعتبار اعلام نمی کنند! غرب، بعد از پرژه جهاد افغانستان و سپس طالبان، به دام خودش غلتیده است.
 

جنگ جمل وغزوه صفین ادامه دارد

منابع نظامی ائتلاف‌عربی  اعلام کردند که در جریان حمله شبه نظامیان حوثی (گروه شیعه تحت حمایت ایران) و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن به چند پایگاه نظامی سعودی در مناطق الطوال واقع در استان مرزی جازن، بیش از 50 شبه نظامی حوثی کشته و شمار زیادی از آن‌ها زخمی شدند.
به گزارش تلویزیون العربیه، حمله حوثی‌ها به مراکز مرزبانی ارتش سعودی با ضد حمله ارتش این کشور مواجه شد که در نتیجه آن حدود 50 شبه نظامی حوثی از جمله یکی از فرماندهان عالی رتبه این گروه کشته شدند.
برپایه این گزارش، این درگیر‌ی‌ها که در پنج محور بود، از منطقه «الغاویه» واقع در شرق الطوال آغاز و تا جبهه جنوب غرب «الخوجره» امتداد داشت. این درگیری‌ حدود یک ساعت و نیم به طول انجامید.

غژگاو موصل به دام افتاد

سخنان به شدت عجیب فرمانده سپاه قدس

آماده گی جنگ با همه دنیا

هشدار پاکستان به امریکا: جنرالان تان درافغانستان سراسیمه شده اند!

اشاره: پیام اصلی این اخطار رسمی به امریکا آن است که جنرالان امریکایی درافغانستان کاری از دست شان ساخته نیست و بهتر است مانند گذشته رهبری نظام سازی در افغانستان بازهم مانند دوره جهاد برعهده پاکستان گذاشته شود.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۱۵, یکشنبه

قوای نظامی چین درخاک افغانستان

مقامات واشنگتن این خبر را تایید کرده اما مقامات کابل حاضر به پاسخدهی درین باره نشده اند. 

مورو ملخ های کور، کجا توانند آیینه نوروز را مکدر کنند؟

روزهای آفتابی و قشنگ نوروز 1395 از راه می رسند. اما پیش از نوروز، سگ های به شدت هارِ ارتجاع سیاه و گله های سر درآخور اطلاعات دشمن، از راه رسیده اند و این پسندیده ترین ایام سبز و بهفکری را به سخریه می گیرند. نوروز که بر تارک زمان فراز آمده و هزاران سال متوالی به دور خورشید و سازنده گی در گردش است؛ کماکان ارزش سرمدی دارد. 

پوتین هر روز به حال امریکا می‌خندد

استفعا پشت استعفا
راجح الخوری، نویسنده و روزنامه نگار مشهور لبنانی 

قوچ گردن کلفت پوتین به چه کاری مشغول است؟

دختر رئیس جمهور طراح مد و لباس اسلامی شد.

برگردان خبر کوتاه سخنان وزیردفاع هند در «گزارشنامه افغانستان» هفده هزار خوانندۀ مستقیم داشت. منوهرپریکر وزیر دفاع هند پس از یک رشته حملات زنجیره ای تروریست ها بر کابل، برای نخستین بار به طور رسمی از کاربرد اسلحه شیمیایی در افغانستان برداشت. لوی درستیز هند نیز درهمان مجلس هشدار داده بود که ( با اشاره به چین و پاکستان) که هند در معرض یک حمله شیمیایی قرار دارد. 

آفت نجات برای امریکا

ترمپ: طبقه متوسط درامریکا از بین رفته است.

احسان طبری چی گونه شکسته شد؟

برگی از جنایات علیه بشریت در ربع آخر قرن بیستم
احسان «طبری» برای نسل امروز افغانستان احتمالاً تا میزان زیادی ناشناخته است.
اژدهای اشتباهات حزب توده ایران، سرهای پرشوری را که تاریخ منطقه کمتر به یاد دارد؛ به باد داد.

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۱۴, شنبه

اسرار هیجان انگیز دنیای زنده ها درماوراء سیاره ما

شبکه تلویزیونی نیوزماکس خبر داده است که دولت امریکا اطلاعات مربوط به رابطه اش با موجودات فضایی خارج از کره زمین را از مردم پنهان می کند. این شبکه پربیننده گفته است که 55 درصد مردم امریکا پنهان کاری حکومت را تصدیق می کنند؛ 19 درصد مردم فکر می کنند که چنین اطلاعاتی دراختیار مردم قرار داده خواهد شد؛ اما 26 درصد عوام باورندارد چنین اتفاقی بیفتد. 
درین حال به تازه گی از بارک اوباما نقل شده است که وی برای اولین بار درین رابطه چیزی را برزبان خواهد آورد. راویان به نقل از وی گفته اند: ما درین دنیا تنها نیستیم!
جورج بوش حاکم قبلی کاخ سفید در گفت و گو با ان، بی، سی در پاسخ به این سوال که با دیدن مجروحان جنگ چه احساسی برایش دست می دهد، اظهار داشته است که اشغال افغانستان وعراق یک تصمیم درست بود. اما او گفته است که به آسیب دیده گان جنگ متاسف است و او درآن «سنگین دل» بوده است. 

غفور «لیوال» سر به دیوار واقعیت می کوبد

غفور «لیوال» در گذشته زنده گی دارد؛ در ماقبل تاریخ تولد پاکستان وشکست های سیاسی بعد از آن که افغانستان را غرق کرد.  وی قضیه را این طور می بیند:

تکوین درونی جماعت ازبک و هزاره/ فقدان انضباط سیاسی- فرهنگی پشتون وتاجک

باعبور از کج وخم های دو دهۀ اخیر بیشتر می توان فهمید خطوطی که جنرال دوستم و استاد عبدالعلی مزاری برای آینده مردم خویش ترسیم کرده اند، درنظرکلی، ذات آفرینی بیداری ملی تا ابدیت تعریف شده می تواند. حضور «فرد» یا اضداد «افراد» میان همدیگر، هیچگاه مسیر بازشده در سطح عمومی را سد نمی شود؛ چون آن ها خودیت خویشتن را با خودیت جمعی مردم خویش چنان امتزاج داده اند که سرانجام باعث ایجاد همین مسیر شده است. 
ازبک و هزاره خود را یافته اند؛ و درکمال شگفتی می توان ارزیابی کرد که دیگراقوام عمدتاً پشتون و تاجیک، یا درمسیرغیرطبیعی رانده شده اند و یا از نیمه راه، ( خود اختیار یا بی اختیار) درمسیر دیگری افتاده اند.

ذخیره سازی برای کودتا های آینده

بنا به اعلام مقامات دولت آلمان از مقطع کودتای تابستان ۲۰۱۶ به این سو، فقط در آلمان تعداد ۱۳۶ تن از نمایندگان دولت ترکیه با گذرنامه سیاسی و به همراه خانواده‌های‌شان از دولت آلمان تقاضای پناهندگی سیاسی کرده اند. بیشتر این پناهجویان، از افسران نظامی عالی رتبه ترکیه هستند که به نمایندگی از کشورشان نزد ناتو خدمت می کردند.

نشانه های عقب چرخی تاریخ اسلام به مبداء

 احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب در گفت‌وگو با برنامه «یحدث فی مصر» با اشاره به اینکه حکومت ایران نباید در امور کشورهای عربی مداخله کند گفت: تهران تلاش می‌کند تا بر تمام منطقه مسلط شود و تمام اهل سنت را شیعه مذهب کند. دبیر کل اتحادیه عرب با اشاره به اینکه درگیری سنی و شیعی خطرناک‌ترین چیزی است که منطقه با آن رو به رو است گفت: کشورهای غربی نیز برنامه می ریزند تا از خود در برابر شر موجود در منطقه عربی محافظت کنند.

ترکیه برای خود گور متمرکز حفر می کند.

احیای امپراتوری عثمانی در دستور کار نیست؛ اولویت نجات از بحران جاری را لباس های ناساز می پوشانند.

نقش وحی آمیز تبلیغات

 از «ادوارد برنایز»  Edward Bernays روزنامه نگار امریکائی به عنوان کسی یاد می شود که کاشف شیوه جدید تبلیغات است. برنایز که خواهر زاده فروید، راهگشای روانکاوی است کسی است که اولین بار اصطلاح « روابط عمومی» را به عنوان لفظی مطبوع و خوش آیند برای تلاش در جهت نفوذ به نظرات دیگران و فریب دادن آنها ابداع کرد.
او می گفت رمز کار به دست آوردن موافقت مردم برای آنست که ما به میل خود آن ها را کنترل  و برآن ها حکومت کنیم و آنها اصلا متوجه آن نشوند. 

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۱۲, پنجشنبه

هیولایی به نام چین را با این موش ها می ترسانند.

داعش: چین کې به د وینو ویالې وبهوو!
منبع خبری زلاند گزارش کرد.

رولاغنی: شاید امریکا کمک به افغانستان را قطع کند.

منبع خبری «زلاند» اطلاع داد که رولاغنی همسردکترغنی هشدار داده است که ممکن است کمک های امریکا به افغانستان قطع شود. بانو رولا تصریح کرده که تا این دم، سیاست دونالد ترمچ در رابطه به افغانستان مشخص نیست و این نشان می دهد که ممکن است کمک های آن کشور به افغانستان متوقف شود.

وزیردفاع هند: به کابل حملات شیمیایی صورت گرفته است

این نخستین بار است که سازمان های اطلاعاتی هندوستان، از حملات شیمیایی که طالبان مسئولیت آن را پذیرفته اند، رسماً پرده برداشته اند.

ترمپ: یا تخت است یا تابوت!

نشریه شیکاگو تربییون نوشته است: به طور کلی احمقانه است که در پس هر سخن دونالد ترمپ دنبال یک فکر شفاف یا یک هدف صادقانه باشیم. اما در اظهارات وی به روز دوشنبه یک روشنی کم رمق در رابطه در باره سرمایه گزار در ارتش امریکا به چشم می خورد. او گفت « ما برآنیم که باردیگر درجنگ ها برنده شویم.» ترمپ افزود: ما باید برنده می شویم یا از مبارزه دست بکشیم.»