-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۰, سه‌شنبه

دکتاتور یک نفره

 

گری کاسپاروف، استاد بزرگ سابق شطرنج جهان در اظهاراتی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را به ایجاد یک "دیکتاتوری کا.گ‌.ب" که مصمم به "تعقیب دیگر کشورها است" متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه اکسپرس، کاسپاروف 54 ساله که اکنون وارد حوزه سیاست شده در مصاحبه‌ای با رادیو بی‌بی‌سی شدیدا از حکومت ‍ولادیمیر پوتین انتقاد کرد. او نقشی محوری در تشکیل یک ائتلاف مخالف با پوتین به نام "ائتلاف روسیه دیگر" داشت.
کاسپاروف در سال 2007 بعد از شرکت در یک تجمع دموکراسی خواهانه در شهر مسکو دستگیر شد و در 2012 نیز در جریان کنسرت یک گروه موسیقی معترض در این شهر هدف ضرب و شتم قرار گرفته و دستگیر شد.
او در مصاحبه‌ای گفت: اقدامات پوتین قابل پیش‌بینی بودند. حکومت او یک دیکتاتوری تک نفره است.
کاسپاروف گفت: 10 سال پیش او یک دولت پلیسی داشت و من همواره تلاش داشتم تا توجه همه را به این حقیقت جلب کنم که این حکومت در مسیر تبدیل شدن به یک دیکتاتوری قرار دارد که به تغییر کشورهای دیگر خواهد پرداخت این اتفاقی است که در دیکتاتوری‌های دیگر نیز افتاده است.