-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۶, جمعه

مجموعه داستان زبیبه و پادشاه به قلم صدام حسین

از مجموعه عجایب وغرایب زیر این چرخ کبودالعربیه: صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق که  دسامبر 2006 به اتهام جنایت علیه بشریت توسط دولت جدید این کشور اعدام شد، ظاهرا داستان‌های عاشقانه‌ای هم به رشته تحریر درآورده است.

جستجو درباره صدام حسین در سایت «Amazon books» ما را به شماری کتاب درباره رئیس جمهور پیشین عراق خواهد رساند که کشورش را با مشت آهنین رهبری کرد. اما احتمالا یک کتاب، بیشتر توجه جستجوگران را به خود جلب خواهد کرد.

داستان عاشقانه با نام «زبیبه والملک» (زبیبه و پادشاه)؛ قهرمان آن صدام حسین است و معشوقه‌اش دختری با نام «زبیبه». زبیبه ظاهرا به «عراق» اشاره دارد که با مردی ظالم (آمریکا) ازدواج می‌کند. 
بر اساس توضیحی که سایت آمازون منتشر کرده، این داستان به زبان عربی نوشته شده اما یک بازرگان آمریکایی خواستار ترجمه آن به انگلیسی شده است.

این داستان  160 صفحه‌ای از جمله 4 داستانی است که صدام حسین نویسنده آن است. داستان «زبیبه والملک» به نیمه قرن 600 میلادی و آغاز قرن 700 میلادی برمی‌گردد که در آن یک پادشاه بت‌پرست عراقی عاشق یک دختر روستایی ساده می‌شود.

در این داستان، صدام گفت‌وگوهای طولانی میان زبیبه و پادشاه، درباره دین، عشق، ملی‌گرایی و اداره ملت‌ها را نوشته است.