-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۴, چهارشنبه

کارشناس پنتاگون: اردوغان دچار اشتباه بزرگ شده


ترکیه با حمله به عفرین دچار یک اشتباه بزرگ شده و ممکن است در نهایت آن را ببازد.
مایکل روبین مقام سابق وزارت دفاع آمریکا و کارشناس مسائل کردها در اندیشکده آمریکن اینترپرایز درباره تهاجم اخیر ترکیه به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه در شمال سوریه از جمله کانتون عفرن به شبکه سی ان بی سی گفت: ترکیه در حمله به عفرین با هماهنگی با روسیه اقدام کرده اما مشکل بزرگ حرکت ترکیه به سمت سوریه این است که خارج از ناتو اقدام کرده است.

به گزارش ایسکانیوز، این کارشناس مسائل خاورمیانه بر این باور است اردوغان در حباب هایی از توهم گرفتار شده است. وی معتقد است تهاجم ترکیه به عفرین به سبب این که یک اشتباه بزرگ بوده ممکن است به شکست این کشور در این عملیات منجر شود.

مایکل روبین درباره دلیل تمرکز ترکیه بر حمله به متحدان کرد آمریکا در سوریه گفت: دولت ترکیه آتش خشم احساسات ضد آمریکایی را شلعه ورتر می کند و این ابزاری است که اردوغان آن را مفید دانسته است.

وی درباره احتمال بسته شدن پایگاه اینجرلیک ترکیه بر هواپیماهای آمریکایی گفت: آمریا دیگر به این پایگاه وابسته نیست. این کشور اکنون بر غرب رومانی تمرکز کرده است. واشنگتن همه تخم مرغ هایش را در یک سبد قرار نمی دهد.

استیون کوک کارشناس نظامی نیز بسته شدن اینجرلیک را زیاد مهم نمی داند زیرا به گفته وی این پایگاه دیگر مانند گذشته اهمیت زیادی ندارد.