-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۳۰, دوشنبه

هواپیمای ساقط شده نقص فنی داشت

 

تصاویر: حجت اله فولاد و كاوه خليلی خلبانان هواپیما و محمدحسین فرش سنگی، سرمهماندار پرواز
 

 
هواپیمای تهران ـ یاسوج در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد و متاسفانه تمام مسافران و خدمه این پرواز کشته شدند. این هواپیما حامل شصت مسافر، دو مهماندار، دو نفر امنیت پرواز و دو نفر خلبان و کمک خلبان بوده است.
گفته شده که این هواپیما به دلیل شرایط جوی به کوه دنا برخورد کرده است و به دلیل کوهستانی بودن مسیر، امکان اعزام خودروی اورژانس وجود ندارد.
این هواپیما از نوع "ای تی آر ۷۲ – ۶۰۰" متعلق به هواپیمایی آسمان و عمر آن بیش از ۲۰ سال بود.
این هواپیما در حالی صبح امروز بر اثر برخورد با رشته کوه دنا سقوط کرد که روز پنجم بهمن‌ماه امسال نیز با مشکلی فنی مواجه شده بود.
شواهد نشان می‌دهد که پرواز شماره ۳۷۰۴ شرکت هواپیمایی آسمان که با همین مدل از هواپیما انجام می‌شده پس از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد در میانه راه با نقص فنی مواجه می‌شود و بار دیگر به تهران باز می‌گردد.
این هواپیما پس از برطرف شدن نقص فنی بار دیگر پرواز می‌کند و به عملیات خود ادامه می‌دهد تا این‌که صبح امروز بر اثر برخورد با کوه دنا سقوط کرده و ۶۶ سرنشین خود را به کام مرگ فرو برد.