-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۵, یکشنبه

طالبان: ما هیچ گاه درخواست مذاکره با امریکا نکرده ایم

به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه طالبان به اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان داد و گفت که آنها هرگز و تحت هیچ شرایطی خواستار مذاکره با ایالات متحده آمریکا نبوده اند اما یک عضو ارشد این گروه گفت هنوز هم ممکن است تلاش هایی برای مذاکره انجام شود. 

ترامپ در کاخ سفید در جمع خبرنگاران گفت ایالات متحده اکنون برای مذاکره آماده نیست. او متعهد شد: "آنچه را ما باید به اتمام برسانیم، به اتمام می رسانیم. مردم بی گناه کشته می شوند. میان بچه ها و خانواده ها بمب می گذارند، همه جای افغانستان مردم را می کشند. برای همین نمی خواهیم با طالبان گفت وگو کنیم. شاید زمانی برای این کار برسد اما به این زودی ها نخواهد بود."
دولت کابل فوری احساساتی شد و عظیم ترین دروغ خود را اعلام کرد: از این پس باید طالبان را در میدان جنگ شکست دهیم.

سخنان او ردی از یک پیروزی نظامی بر طالبان داشت؛ نتیجه ای که مقام های نظامی و دیپلماتیک آمریکایی می گویند نمی تواند با منابع و نیروهایی که او مجوزش را داده است، حاصل شود.