-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۵, چهارشنبه

گزارش اطلاعاتی امریکا: وضع افغانستان درسال جاری وخیم تر می شود

 
 
نقشه راه روی میز امریکایی ها قرار دارد. آن ها می دانند چه حوادثی در راه است.
 

 
روزنامه وال استریت ژورنال به استناد یک گزارش اطلاعاتی درامریکا نوشته که علی رغم تصمیم ترمپ برای اعزام بیشتر نیروهای نظامی به افغانستان، وضعیت درین کشور درسال جاری بدتر خواهد شد.
گزارش سالیانه سازمان اطلاعاتی امریکا مشعر است که نیروهای نظامی افغانستان ممکن است به کمک امریکا مراکز پرجمیعت را در پوشش خود داشته باشند اما این مراکز شهری به طور مداوم تحت فشار شورش های طالبانی قرار خواهند داشت. گزارش می گوید درحالی که عملیات پاکستان درهمکاری با امریکا علیه تروریزم کاهش یافته، اما این کشور کماکان به عنوان تکیه گاه عناصر خشونت طلب باقی خواهد ماند.
 
درگزارش آمده است که وضع کلی درافغانستان با ادامه بی ثباتی سیاسی، حملات مداوم طالبان، عمل کرد کم رمق اردوی ملی و کاهش مزمن امکنات مالی، احتمالا درسال جاری به مراتب وخیم تر خواهد شد.
به حواله گزارش، حکومت کابل در زمینه راه اندازی انتخابات پارلمانی درجولای ۲۰۱۸ و انتخابات پارلمانی درسال آینده با کشمکش هایی دست و پنجه نرم خواهد کرد.