-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۴, جمعه

آیا سپاه ناگزیر به گرفتن مستقیم قدرت است؟


احمدی نژاد درمفاهمه با کدام نیروی تعیین کننده خواستار انحلال مجلس و دولت ایران شده است؟

 
آیت الله خامنه ای در دیدار اخیرش با کسانی که بنام مردم تبریز به نزد وی برده شده بودند خیلی زیر لبی و گذرا دو اشاره کرد. نخست این که بالاخره قبول کرد که مردم به رهبری او انتقاد دارند و دوم ضعف نیروی نظامی ایران که باید جبران و مدرنیزه شود. اما درشرایطی که نظام اقتصادی ایران به زانو می نشیند، صدای احمدی نژاد برآمد که خواستار استعفای رییس قوای قضاییه و برگزاری انتخابات زود هنگام شد.
 این مورد دومی نشان می دهد که سپاه پاسداران آماده می شود تا برای جلوگیری از گسترش خطر نا امنی در سراسر کشور قدرت را به طور کامل در قبضه خود در آورد. این کار توسط احمدی نژاد متصور است. بحران درحال فراگیر شدن است.
پیک نت گزارش داد که نامه ای با امضای احمدی نژاد خطاب به رهبر جمهوری اسلامی منتشر شد. احمدی نژاد در این نامه که در حقیقت ادامه کودتای ناکام رئیسی و علم الهدا علیه دولت روحانی در هفتم دیماه گذشته است، سعی کرد با موج سواری روی اوضاع بحرانی کشور خود را سخنگوی جنبش مردم نشان بدهد. او که خود مسبب بسیاری از بحران های کنونی در جمهوری اسلامی در نامه خود به رهبر از او خواست که مجلس و دولت را منحل کند و انتخابات برگزار کند و رئیس قوه قضائیه را هم عوض کند.
تصور موافقت با پیشنهاد او که خود متهم اوضاع کنونی کشور است مضحک به نظر می رسد اما موج سواری او نشان میدهد که اوضاع نظام تا چه حد آشفته است. معمولا آدم کم عقل جسارتش زیاد است و باحتمال زیاد او را دست های پشت صحنه به همین دلیل جلو انداخته اند تا به تقلید از نامه به شاه که در سال 1356 آغاز شد عمل کند. سنگ مفت، گنجشک هم مفت، بلکه چیزی از درون این تکاپوها در آید. در این که مملکت به یک تحول بنیادین نیازمند است شک نیست و در این که تاخیر در برداشتن گام های بلند برای تغییرات آغاز تغییرات را دشوارتر می کند نیز شک نیست، اما این تصور که افرادی مانند احمدی نژاد و عقبه او پرچمدار این تحولات شوند یک شوخی بی مزه است.