-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۳, پنجشنبه

ایتالیا؛ خانه میکل آنژ به فروش گذاشته شد

چه دنیایی عجیب، که رفتن و آمدنش معلوم نیست.

روزنامه ایتالیایی 'لاستمپا' نوشت: خانه ای در استان مرکزی توسکانا در قلب ایتالیا که در سال 1549 میلادی توسط میکل آنژ (میکل آنجلو بوناروتی) نقاش، مجسمه ساز و شاعر مشهور ایتالیایی از 'سیمونا جوچاردینی' بیوه 'پیرانتونیو دی جوانفرانچسکو دنوبیلی' عضو خاندان 'مدیچی' خریداری شده بود، به فروش گذاشته شده است.
این خانه در دامنه یک تپه میان شهرهای فلورانس و سیئنا واقع شده و 7.5 میلیون یورو قیمت گذاری شده است. مالک کنونی، این خانه باستانی را با حفظ شکل باستانی کاملا ترمیم کرده است.
این خانه به مدت 3 قرن و تا سال 1867 متعلق به خانواده میکل انژ بوده است. میکل آنژ در زمان خرید این ملک 74 ساله و در حال آغاز بازسازی کلیسای 'سان پیتر' (واتیکان) بود.
خریدار جدید خانه میکل آنژ می تواند اسناد تاریخی که اصلیت آنرا ثابت می کند، به همراه اصل سند مالکیت به امضا میکل آنژ را ببیند. فروش این خانه به آژانس آمریکایی 'چارلستون' در کارولاین جنوبی واگذار شده است.
این ویلا 13 هزار متر مربع و دارای 8 اتاق و 7 دستشویی و یک باغ 25 هزار متری است که در آن درختان زیتون، انگور و لیمو و همچنین یک آسیاب باستانی وجود دارند.
جالب اینکه خریدار کنونی آن در لحظه خرید اطلاعی از این که این ملک روزی متعلق به میکل آنژ بود را نداشت.
میکلانجلو بوناروتی یا میکل ‌آنژ ، نقاش، پیکر تراش، معمار و شاعر و یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروفترین چهره رنسانس ایتالیا بود که آثار بسیار زیاد و معروفی را از خود بجای گذاشت.