-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۸, شنبه

خبر بد برای ترکیه

کردهای سوریه با دولت به تفاهم رسیدند!کردهای سوریه که در عفرین درگیر جنگ با ارتش ترکیه هستند، اعلام کردند که با دولت سوریه به تفاهم رسیدند که ارتش سوریه در عفرین مستقر شود. این تفاهم درجریان مذاکرات میان «یگان‌های مدافع خلق» با دولت سوریه بدست آمد.

از جمله نتایج این مذاکرات و تفاهم بدست آمده در آن انتقال برخی از نیروهای کرد از کانتون "جزیره" در شرق سوریه به عفرین تحت حمایت ارتش سوریه است.

بطور همزمان، معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که ارتش این کشور بزودی دفاع از شهر کردنشین عفرین را آغاز خواهد کرد. آیا این دفاع و تفاهم به معنای مقابله با ارتش ترکیه و نیروهای تحت حمایت امریکا در مناطق کردنشین سوریه خواهد بود؟ پاسخ به این سئوال بزودی معلوم خواهد شد.

همزمان با اعلام این تفاهم که می تواند دو ارتش سوریه و کردهای این کشور  و ترکیه و شبه نظامیان اسلامگرای مخالف دولت سوریه را در برابر هم قرار دهد، وزیر خارجه امریکا در آنکارا با اردوغان رئیس جمهور ترکیه یک دیدار 3 ساعته انجام داد که هیچ خبری در باره آنچه دراین دیدار مطرح شده منتشر نشده است.