-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۹, یکشنبه

جنرال قمرجاوید: ‌پناه گاه های تروریستی درخاک افغانستان استلوی درستیز می گوید که از خاک افغانستان ۱۲۳ بار بر غدارستان حمله شده است.
به حواله پایگاه اطلاع رسانی بزنس استاندارد

جنرال قمرجاوید بجوا به روز جمعه در کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان سخن می گفت. وی اظهار داشت که با افتخار و باورمندی گفته می توانم که هیچ اردوگاه های سازمان یافته در داخل مناطق مرزی ما وجود ندارد،‌ اما موجودیت دسته جات مختلف را نمی توان انکار کرد.

ما هنوز با هسته های متحرک دسته جات تروریستی مستقر در مناطق کوهستانی مرزی در حاشیه برخی شهرهای بزرگ و همچنان در  ۵۴ کمپ مهاجرین افغان درخاک پاکستان رو به رو هستیم.

جنرال قمرجاوید همچنان گفت که درحال حاضر۲.۷ میلیون پناهنده افغانستان در آن کشور به سر می برند که « عمدتا تحریک طالبان پاکستان و شبکه حقانی از میان آنان افرادی را استخدام و مجهز می کنند.


بجوا خان با رد ادعا ها و انتقادات دولت کابل از پاکستان، به نوبه خود مدعی شد که سال گذشته ۱۳۰ حمله تروریستی در داخل قلمرو پاکستان صورت گرفت که از آن جمله ۱۲۳ مورد چنین حملات در داخل خاک افغانستان طرح و تنظیم شده بود.
وی گفت:
ما وضع ناهنجار حکومت کابل را درک می کنیم و آنان را ملامت نمی کنیم. اما با وجود قدرت های بزرگی که درکنار کابل ایستاده اند، پاکستان از بی ثباتی در افغانستان به شدت آسیب می بیند. لوی درستیز پاکستان از ناتو خواست تا این اختلاف وضعیت را با توجه به دیدگاه های علمی مورد رسیده گی قرار دهد.
جنرال بجوا با صراحت گفت که ما سازمان القاعده، تحریک طالبان پاکستان و جماعت الاحرار در داخل خاک خود منهدم کردیم و این درحالی است که آنان به شکل پراکنده  پناه گاه های امنی درداخل افغانستان برای خود درست کرده اند. حالا زمان آن رسیده است که به جای توسل به اتهام زنی، ناتو عوامل بن بست درجنگ را  بررسی کرده و در رفع آن اقدام کند.