-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۵, شنبه

سفربی فایده و خطرناک حنیف اتمر به عربستان

شبکه های اطلاعاتی ایران گزارش کرده اند که همزمان با سفر حنيف اتمر مشاور عالی شورای امنیت ملی افغانستان به عربستان سعودى، تعدادى از سران طالبان از پیشاور و كويته پاکستان راهى عربستان سعودی شدند.
 کانال اطلاعاتی چنین نوشته است:  منبع از شورای امنیت ملی (که نخواست نامی از وی برده شود) به خبرنگار افتخاری ما مستقر در ارگ ریاست جمهوری گفت که ظاهرا یک تفاهمنامه میان یکی از سران شورای کویته و دو نماینده طالبان با حنیف اتمر به امضا رسیده است که از محتوای آن هنوز اطلاعی در دست نیست.

حنیف اتمر در نخست با سران استخباراتی عربستان سعودی دیدار و ملاقات داشته و پس از امضای چندین تعهدنامه به آنان، به وی اجازه داده شد تا با ولیعهد این کشور دیدار کند.
این منبع افزود: سران استخباراتی عربستان از حنیف اتمر تعهد گرفته اند که آنان را در جریان تماس های سران اطلاعاتی انگلیس و ایران و کشورهای آسیای میانه با افغانستان قرار دهد.
گویا حنیف اتمر موظف شده است تا تمامی تحرکات انگلیس و ایران و کشورهای آسیای میانه در افغانستان را به سازمان استخباراتی عربستان اطلاع دهد.