-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۸, چهارشنبه

افزایش ضربات هوایی امریکا برمواضع جنگجویان نزدیک به ایران- روسیه

امریکا وناتو سرانجام از معامله با طالبان نا امید شدند.

دفتر مطبوعاتی نیروهای ناتو در افغانستان اعلام کرد: حملات هوایی آمریکا با استفاده از بمب افکن های «بی 52» در استان های بدخشان و هلمند در شمال شرق و جنوب افغانستان افزایش یافته است.
ناتو اعلام کرد: نظامیان آمریکایی بمباران دقیقی را در شمال افغانستان انجام دادند که با هدف نابودی منابع درآمد گروه طالبان ، مراکز آموزشی و شبکه‌های حمایتی این گروه صورت گرفته است.
براساس بیانیه ناتو: در چهار روز گذشته ، نیروهای آمریکایی چند حمله هوایی را به مراکز آموزشی گروه طالبان در استان بدخشان در شمال شرق افغانستان انجام دادند که هدف آن جلوگیری از برنامه‌ ریزی و فعالیت تروریست ها نزدیک مرز افغانستان با چین و تاجیکستان بوده است.
ناتو با اشاره به پرتاب بیست و چهار بمب توسط جنگنده های «بی 52» در استان بدخشان ادعا کرد: ادامه عملیات هوایی نیروهای آمریکایی علیه شبکه‌های حمایتی گروه طالبان در استان هلمند در جنوب افغانستان نیز منابع درآمد آنان را هدف قرار داده که بیشتر آن ناشی از مواد مخدر بوده است.